Povodom najave epidemiologa Predraga Kona da je zbog koronavirusa moguće uvođenje obaveznih vanrednih mera, premijerka Ana Brnabić izjavila je da medicinski krizni štab još nije imao sastanak po tom pitanju i da se nije izjašnjavao o mogućim merama. Ona je dodala da će „neke mere biti uvedene, ukoliko bude potrebno“, ne precizirajući o kojim merama je reč. Pojasnila je i da neće biti uvođenja novog vanrednog stanja.

Medicinski krizni štab intenzivno prati epidemiološku situaciju u Srbiji i na osnovu toga će biti preduzimane i konkretne mere, izjavila je premijerka Ana Brnabić, prilikom obilaska radova na izgradnji Državnog data centra u Kragujevcu.

Ona je pojasnila da 70 ili 100 novootkrivenih slučajeva koronavirusa danas nije isto kao kada je taj broj registrovan u martu ili aprilu.

“Ovo su sad asimptomatski slučajevi koji ne zahtevaju hospitalizovanje, ne povećava se broj ljudi na respiratorima, tako da je sad potpuno drugačija situacija nego što je bila u martu i apilu. Zbog toga ja nemam paniku, ali ako bude potrebno, uvodićeno neke restriktivne mere”, izjavila je premijerka, a prenela Nova.rs.

Ona je pojasnila i da neće biti uvođenja novog vanrednog stanja, navodeći da prema njenim saznanjima ni druge evropske zemlje neće uvoditi takve restriktivne mere. Kratko je izjavila: „Kroz to više nećemo prolaziti“.

Povećenje novootkrivenih slučajeva koronavirusa, rezultat je proširenog testiranja , objasnila je premijerka, dodajući da je Srbija po broju testiranih građana na 100.000 stanovnika prestigla Sloveniju, a da će za 3-4 dana prestiči i Češku. Prema njenim rečima, u Srbiji se dnevno testira blizu 5.000 građana.

https://www.nstore.rs/product/nedeljnik-pretplata-na-elektronsko-izdanje-za-inostranstvo/

KORONAVIRUS:

„KUĆNA IZOLACIJA“ – Uslovi za dobijanje i preporuke za ukućane

RADITE OD KUĆE? – Evo kako da olakšate sebi

ŠTA ZNAČI IMATI „KONTAKT“ SA ZARAŽENIM?

NAJVAŽNIJE STVARI KOJE BI TREBALO DA ZNATE O KORONAVIRUSU:

Koji su glavni simptomi koronavirusa i kako ga razlikovati od sezonskog gripa

Šta možete da uradite da biste smanjili rizik od zaraze koronavirusom (kako da se pripremite za COVID-19)

Izbegavajte rukovanje i ljubljenje

Šta je „samoizolacija“ i kada je bi je trebalo primenjivati

Da li maska pomaže i kada bi trebalo da je nosimo?

Kako funkcionišu brzi testovi za koronavirus?

Čuvajte se infodemije (najezde lažnih vesti). Na primer, psi i mačke ne prenose koronavirus

Komentara

  1. Ilija Ikić
    14. juna 2020. 16:14

    Povećenje novootkrivenih slučajeva koronavirusa, rezultat je proširenog testiranja, objasnila je premijerka. I onda baš tog dana NAJMANJI broj testiranih. Svega 1.800. Tri puta manje od uobičajenog broja. Pa hajde da ne testiramo uopšte i neće biti novozaraženih. Barem u izjavama političara.

  2. cardak
    14. juna 2020. 21:46

    Gosn Premijerko kada budete studirali IMUNOLOGIJU,PULMINOLOGIJU i ostale nauke za lecenje VIRUSA ONDA DRZITE SLOVO ONIMA KOJI VAS SE BOJE A NEMA VECIH STRUCNJAKA OD NJIH ZA VIRUCE .I DA SE RAZUMEMO TO SE IZUCAVA NA MEDICINSKOM A NE PRAVNOM FAKULTETU.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.