Jedini tim koji je na Svetskom prvenstvu u košarci pobedio i reprezentaciju Srbije i reprezentaciju Sjedinjenih Američkih Država postao je prvak sveta. Pošteno.

Reprezentacija Nemačke pobedila je Srbiju rezultatom 83:77.

Posle prvog poluvremena završenog u egalu – 47:47 – Nemci su u trećoj četvrtini potpuno preuzeli kontrolu i odlepili se na dvocifrenu razliku. Srbija nije mogla da izmisli koš u tim trenucima, a za prvih osam minuta treće deonice tim Svetislava Pešića ubacio je svega šest poena.

Kako to obično biva sa manje iskusnim timovima, Nemci su se uplašili pobede. Kako je odmicala poslednja četvrtina Srbija je igrala sve bolju odbranu, Nemcima se stegla ruka i razlika je počela da se topi.

Ipak, Plavi su napravili ogroman broj „neiznuđenih“ grešaka, pa su i pored toga imali nekoliko priliki da priđu na jedan poen zaostatka ili izjednače. Nije ulazilo.

Jedini ko je u završini, održavajući kontinuitet od početka turnira, imao energije i koncentracije da ozbiljno povuče na obe strane terena bio je Aleksa Avramović.

Nisu ga ispratili ostali saigrači, Srbija je bila brzopleta i u aut ispustila potencijalni preokret.

Ipak, treba skinuti kapu Pešićevom timu za sve ono što je uradio u Manili. Osvojena je srebrna medalja i izvađena viza za Olimpijske igre u Parizu.