Vozač Meklarena Lando Noris ostvario je večeras prvu pobedu u Formuli 1, pošto je bio najbrži u trci za Veliku nagradu Majamija.

Noris je u 110. trci stigao do prve pobede u Formuli 1.

Drugo mesto zauzeo je vozač Red Bula Maks Verstapen sa 7,612 sekundi zaostatka, a treći je bio Šarl Lekler iz Ferarija sa 9,920 sekundi zaostatka.

Vozač Ferarija Karlos Sainc zauzeo je četvrto mesto, peti je bio Serhio Peres iz Red Bula, a šesto mesto zauzeo je vozač Mercedesa Luis Hamilton.

Vozač ekipe RB Juki Cunoda zauzeo je sedmo mesto, osmi je bio Džordž Rasel iz Mercedesa, deveti je bio Fernando Alonso iz Aston Martina, a 10. mesto zauzeo je Esteban Okon iz Alpina.

Verstapen je krenuo sa pol pozcije, a jedva je izbegao timskog kolegu Peresa koji je pokušao da se probije u prvoj krivini. Lekler se toj gužvi nije najbolje snašao ali je ipak zadržao drugo mesto, prenosi Danas.

Dobro je startovao vozač Meklarena Oskar Pjastri, nadoknadio je tri pozicije i popeo se na treću, ispred Sainca, Peresa i Norisa.

Hulkenberg je u drugom krugu pretekao Hamiltona i preuzeo sedmo mesto u drugom krugu, dok je Pjastri u četvrtom krugu pretekao Leklera za drugo mesto.

Rasel je na startu pao za tri pozicije, ali je ubrzo počeo da nadoknađuje zaostatak. Sainc se približavao Lekleru, a Hamilton je pretekao Hulkenberga i vratio se na sedmo mesto. Sedmostruki svetski šampion je ubrzo pogrešio, što je iskoristio Hulkenberg i vratio pozciju.

U 10. krugu Hamilton je ponovo napao vozača Hasa i pretekao ga je za sedmo mesto, a zatim je dva kruga kasnije isto učinio i Rasel.

Noris se primakao Peresu, a Verstapen je do 17. kruga stekao više od tri sekunde prednosti nad Pjastrijem.

Peres je u 18. krugu otišao na zamenu guma i na stazu se vratio kao 10. Dva kruga kasnije u boks je otišao i Lekleri na stazu se vratio kao šesti iza Hamiltona, a ispred Rasela.

U 21. krugu Lekler je napao i pretekao Hamiltona i vozač Ferarija u tim trenucima bio je najbrži na stazi.

U 23. krugu na kratko je uvedeno virtuelno vozilo bezbednosti zbog raznih predmeta koji su bili na stazi, što je iskoristila nekolicina vozača iz donjeg dela da ode na zamenu guma. Kada je trka nastavljena Verstapen je otišao na zamenu guma i na stazu se vratio kao četvrti ispred Leklera, a vođstvo je preuzeo Pjastri ispred Sainca.

Rasel je zatim otišao na zamenu guma i vratio se kao 12, a u tim trenucima Noris je vozio najbrže krugove na trećem mestu. Hamilton je u 27. krugu otišao u boks i na stazu se vratio kao deveti iza Džoua, krug kasnije isto su učinili Pjastri i Sainc i vratili su se kao četvrti i peti, a Noris je preuzeo vođstvo, ispred Verstapena.

U 29. krugu uvedeno je vozilo bezbednosti pošto su se sudarili Magnusen i Sardžent, koji je tada završio trku. Magnusen je zbog tog incidenta kažnjen sa 10 sekundi.

Noris je sigurnom vožnjom sačuvao prednost do kraja i ostvario prvu pobedu u karijeri. Posle trke otrčao je kod članova ekipe da proslavi pobedu, koju su mu čestitali i ostali vozači.

Trci u Majamiju prisustvovale su brojne poznate ličnosti iz sveta sporta, muzike i šou biznisa, a uoči trke boks Meklarena posetio je bivši američki predsednik Donald Tramp.

Naredna trka u šampionatu vozi se 19. maja u Imoli, za Veliku nagradu Emilije Romanje.