Denver Nagetsi se nalaze na turneji po Istočnoj konfereniciji i sve bi, izgleda, dali samo da ovo putovanje potraje.

Sinoć su pobedili i Majami Hit sa ubedljivih 109:82, što je njihova peta uzastopna pobeda, a ova serija je Denveru baš lepo legla posle užasnog starta sezone sa četiri poraza u prvih pet utakmica.

Majami je, doduše, bio prilično oslabljen – bez Džimija Batlera i Gorana Dragića, ali zašto sada sitničariti. Nagetsi su se popeli na četvrto mesto u konferenciji.

Nikola Jokić je ovog puta imao nešto manje asistencija nego što smo navikli, „samo“ tri, ali je u ostalim kolonama bio na nivou, pa je zabeležio još jedan dabl-dabl sa 21 poenom i 11 skokova.

Pogledajte kako je igrao Jokić

Nije bilo previše neizvesnosti na ovoj utakmici pošto je na poluvremenu razlika već bila 25 poena.

Takođe Nagetse može da raduje sve stabilnija igra Majkla Portera koji je postigao 17 poena, uz podršku sa klupe Džamajkla Grina sa 15 poena.

Zanimljivo je da su Nagetsi ostvarili četiri pobede uzastopno na gostujućem parketu, što se prvi put dešava u ovoj seriji od 2013. godine, a to je još bila „predjokićevska era“.

I opet kvoterbek

Džamal Marej je postigao 14 poena sinoć.

„Kada smo bili na 1-4 nije bilo panike. Sada imamo pet zaredom… Stvari se brzo preokrenu“, rekao je Marej.

Majami je devetu utakmicu bio bez Batlera zbog kovid protokola i generalno im loše ide (2-7), a Goran Dragić nije igrao zbog povrede.

Denver jer na poluvremenu vodio sa 58-33 što je najveća prednost na polivini utakmice za njih ove sezone.

Majami je promaši 15 šuteva za tri poena u prvoj četvrtini, što je NBA rekord za prvu četvrtinu.

„Ovom timu su nedostajali Džimi Batler, Goran Dragić, Tajlero Hiro, mnogo važnih igrača“, rekao je trener Denvera Majk Meloun. „Ne znam da li smo mi toliko dobri kao što smo igrali večeras i znam da su oni sigurno mnogo bolji nego što su odigrali“.