Evropsko prvenstvo u Nemačkoj se polako bliži, i ako postoji neka pozicija oko koje selektor Dragan Stojković Piksi neće morati da „lupa glavu“, onda je to zasigurno pozicija čuvara mreže.

Štaviše.

Pored standardno dobrog Vanje Milinković-Savića, već dokazanih Predraga Rajkovića i Marka Dmitrovića, izuzetno jakoj liniji kvalitetnih golmana, pomalo iznebuha, pridružili su se i Čelsijev Đorđe Petrović i Romin Mile Svilar.

I dok Petrović već nekoliko nedelja odlično koristi povredu Čelsijevog prvog golmana Roberta Sančeza, sin slavnog jugoslovenskog golmana Ratka Svilara sinoć je bio heroj penal serije nakon koje je rimska Vučica preskočila Fejnord i plasirala se u osminu finala Lige Evrope. Do smene na golu Rome došlo je nakon Murinjovog napuštanja italijanske prestonice i dolaska legendarnog De Rosija, čime je, čini se, na klupu trajno otišao i Žozeov sunarodnik Rui Patrisio.

Nakon 1:1 u Roterdamu, isti rezultat posle 120 i kusur minuta bio je i u Rimu. I to, nakon svega 15 minuta igre, pošto su gosti poveli preko Santjaga Himeneza u petom, a domaćini izjednačili sjajnim pogotkom kapitena Lorenca Pelegrinija deset minuta kasnije, piše Mozzart.

A onda je usledila penal serija u kojoj je Mile Svilar, odbranivši jedanaesterce Davidu Hanki i Alirezu Džahanbakšu, rešio pitanje pobednika.

“Neverovatno je! Bez teksta sam. Čitavog života sam radio za ovaj trenutak, na ovom stadionu. Mamma mia! Svaki put kada zakoračim na ovaj teren, osećaj je sve posebniji. Prosto je ludo. U ovakvim trenucima ne osećam pritisak. Odbranio sam dva penala, mogao sam i treći, ali najbitnije je da smo pobedili”, rekao je posle pobede Svilar za italijanske medije.

U razgovoru s novinarima dotakao se Svilar i novog trenera Danijela De Rosija.

“Njegova vera u mene je veoma bitna – ona se prenosi u nastup na terenu. Imam više samopouzdanja. Želeo bih da se zahvalim treneru što mi je pružio šansu u ovom nezaboravnom trenutku. Večeras niko ne može da nam obriše osmeh sa lica, ali sutra se već pripremamo za novi duel”, rekao je Svilar.