Predsednik stranke Srbija centar Zdravko Ponoš izjavio je da je vlast zatečena time što je opozicija dostavila konstruktivne predloge za izlazak iz krize, u roku koji je dala predsednica Skupštine.

„Računali su da nećemo izaći sa predlozima. Pogrešno. Nismo dozvolili da budemo predstavljeni kao Kalimero i vičemo da je nepravda, već je naš predlog odgovoran i razuman“, rekao je Zdravko Ponoš, a prenosi N1.

Prema njegovim rečima, predsednica Skupštine Ana Brnabić tvrdi da je Srbija samo u parlamentarnoj krizi, ali je, kako kaže, zapravo reč o dubokoj političkoj krizi iz koje opozicija nudi izlaz.

„Mi nudimo dogovor, a oni nameću neodrživa rešenja“, rekao je Ponoš.

Kako je naglasio, vlast nema odgovor na predlog opozicije, niti može da ga olako obesmisli, već može samo da kupuje vreme i „kako reče Brnabić, nije stigla da ga pročita“.

Ponoš je naveo da je opozicija odgovorna i nudi dogovor, ali ne pristaje na unapred pokradene izbore koji služe da daju legitimitet vlasti.

„Zašto bismo pristali na to? Mi treba da budemo spremni da ne izađemo na izbore, ako nema uslova“, kazao je Ponoš.

Prema njegovim rečima, vlast u Beogradu formirana na izborima bez opozicije je neodrživa, pa bi izbori morali još jednom da se ponove pre kraja godine.

Povodom prisustva zapadnih ambasadora na sastanku vlasti i opozicije, Ponoš je rekao da je njihova poseta parlamentu smislena ako je povod „svečarski, a ovaj to nije bio“.

„Vlast je očigledno želela da pokaže da je opozicija neodgovorna, ali su promašili. Opozicija se ponašala odgovorno, ne zbog ambasadora, već zbog građana“, rekao je Ponoš.

Povodom rezolucije Ujedinjenih nacija o Srebrenici, Ponoš je rekao da režim pokušava da nametanjem te teme skrene pažnju sa unutrašnje krize.

„To, međutim, nije nevažna tema i ima političku konotaciju. Ponovo se nameće tema Srebrenice o kojoj je sve rečeno, donete su presude, a Skupština se davno izjasnila deklaracijom“, rekao je Ponoš, dodajući da ako treba da se obeležavaju dani sećanja na zločine, onda svako treba da se seća svog greha, a ne tuđeg.

To znači, dodao je, da Srbi treba da se sećaju Srebrenice, Bošnjaci Sklelana, Hrvati Jasenovca, Nemci Holokausta, Jevreji onoga što trenutno rade u Gazi, Turci onoga šta su radili Jermenima, Amerikanci onoga što su uradili u Vijetnamu, u selu Mi Lai, a to danas kvalifikuju kao incident.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.