
Najmanje 14 ljudi poginulo je u Saudijskoj Arabiji kada se srušio helikopter, saopštilo je Ministarstvo energetike te zemlje.
U nesreći su poginuli svi koji su bili u letelici, državljani Saudijske Arabije, navodi se u saopštenju.
Za sada nisu objavljene dodatne informacije o uzroku pada helikoptera.
Helikopter je pripadao kompaniji Aramko, najvećoj naftnoj kompaniji na svetu, koja je u većinskom vlasništvu Saudijske Arabije.
Aramko se poslednjih nedelja suočava sa izazovima zbog rata sa Iranom, koji je poremetio snabdevanje naftom i doveo do rasta cena.
Kompanija je saopštila da je deo izvoza nafte uspešno preusmerila na naftovod kako bi izbegla prolazak kroz Ormuski moreuz, čiji je saobraćaj poremećen usled sukoba.
Tagovi




