Pokret „Kreni-promeni“ pozvao je danas lokalne vlasti u svim gradovima i opštinama, u kojima će temperatura u ponedeljak prelaziti 37 stepeni, da izađu sa preporukom da građani rade od kuće.

Taj pokret je zatražio da se za ponedeljak javnom i privatnom sektoru uputi preporuka za organizaciju rada od kuće u svim delatnostima u kojima je to moguće i ne remeti redovan proces rada.

Pozvali su Beograd, Novi Sad, Niš, Kragujevac i sve lokalne samouprave u kojima se prognoziraju temperature od 37 stepeni i više da bez odlaganja izdaju takvu preporuku.

Dodali su da je „smisleno da takvu preporuku izda Vlada Srbije“, preneo je u saopštenju taj opozicioni pokret.

Reč je, kako su ukazali, o jednostavnoj, racionalnoj i odgovornoj meri koja ne zaustavlja rad, već smanjuje nepotrebno izlaganje građana ekstremnim vrućinama tokom odlaska i povratka sa posla.

Dodali su da tamo gde rad može da se obavlja na daljinu, zaštita zdravlja zaposlenih mora imati prednost, te da odgovorne institucije rizike ne konstatuju tek kada nastanu posledice, već da deluju preventivno.

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.