Iranski ministar spoljnih poslova Abas Aragči tokom posete Iraku izjavio je da Ormuski moreuz ostaje pod potpunom kontrolom Irana.

„Obavestio sam svog kolegu o najnovijim ishodima rata koji je nametnut Iranu, kao i o razvoju događaja u vezi sa Memorandumom o razumevanju potpisanim između Irana i Sjedinjenih Američkih Država“, rekao je Aragči.

Dodao je da Ormuski moreuz ostaje pod potpunim nadzorom i upravljanjem Irana tokom narednih 30 dana, a nakon uklanjanja svih prepreka, puni kapacitet ovog plovnog puta biće obnovljen.

„Na tome radimo“, dodao je.

Istakao je da je sva odgovornost na Iranu i da je to jasno i definisano u sporazumu sa SAD.

„A svako mešanje ili bilo kakva jednostrana akcija dovešće do pogoršanja situacije i odložiti ponovno potpuno otvaranje moreuza“, rekao je Aragči, prenosi Al Džazira.

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.