Košarkaši Partizana u 4. kolu Evrolige poraženi su od Olimpijakosa posle produžetka rezultatom 98:94.

Crno-beli su u Pireju imali dvocifreni minus, potom dvocifreni plus, a do dodatnih pet minuta došli su trojkom Džejmsa Nanelija u poslednjoj sekundi utakmice. Ipak, domaći tim je u produžetku za nijasnu bio bolji od rivala koji je u završnici, zbog pet ličnih grešaka, igrao bez odličnog Alena Smailagića, Frenka Kaminskog i Pi Džeja Doužera, prenosi Sport Klub.

Ekipa iz Humske ima učinak 1-3, a šampion Grčke, koji je i večeras bio znatno oslabljen, 2-2.

Crno-beli su dobro počeli utakmicu u dvorani „Mira i prijateljstva“, iako je od prvog trenutka bilo jasno da će im ofanzivni skok rivala ponovo biti veliki problem.

Trojkom Frenka Kaminskog gosti su u 4. minutu imali prednost 8:5, ali uspedlia je serija Olimpijakosa 8:0 i odtog trenutka ekipa Jorgosa Barcokasa je sigurno održavala vođstvo. Šut je služio domaće koji su do polovine druge četvrtine već pogodili sedam trojki (Ajzea Kenan tri), a kada se tome doda da crno-beli nikako nisu uspevali da uspostave ravnotežu pod koševima još su imali i podnošljiv minus.

Crveno-beli su prvi put do dvocifrene prednosti došli u 15. minutu posle serije 7:0 za 43:31. Gostujuća ekipa je u tim trnucima bila u nokdaunu, ali je Partizan posle druge trojke Kaminskog uspeo da se trgne i u finišu poluvremena smanji na podnošljivih 49:43 uz čak 10 ofanzivnih skokova rivala.

Jedini dvocifren u timu iz Humske posle 20 minuta bio je Zek Ledej sa 12 poena, a na drugoj strani Kenan je zabeležio poen manje.

Obradović je na startu drugog poluvremena plejmejkersku ulogu dodelio Danilu Anđušiću, a iskusni bek je u prva dva napada asistirao Alenu Smailagiću za dve trojke za izjednačenje 49:49. To je bio samo početak spektakularnog perioda gostiju iz Humske…

Krilni centar je blistao, nanizao je 11:0 poena i punih pet minuta bio je jedini strelac crno-belih za 54:51 za Beograđen. Nastavili su crno-beli sa sjajnom igrom na obe strane terena a posle trojke Anđušića i koša Kevina Pantera imali su osam peona prednosti 59:51 u 26. minutu.

Partizan je serijom 24:4 u trećem periodu u 29. minutu došao i do velikih 67:53, a u poslednju deonicu je ušao sa prednošću od deset poena – 69:59.

U dramatičnoj poslednjoj deonici Olimpijakos je uspeo da se vrati izjednači na 79:79, a potom je usledila trojka Smailagića na nešto manje od dva minuta pre kraja. Mogao je Partizan da upiše trijumf u Pireju, ali je u finišu kapiten Kevin Panter promašio dva šuta, a potom i izgubio loptu na šest sekundi pre kraja kod vođstva Olimpijakosa 83:82.

Larencakis je postigao oba penala na pet sekundi pre kraja, a Džejms Naneli je trojkom u poslednjim trenucima meča obezbedio produžetak svom timu.

U dodatnih pet minuta Partizan je prvi poentirao preko Doužera, ali je Olimpijakos uspeo da iskontroliše meč i najviše zahvaljujući Larencakisu, koji je bio nepogrešiv, dođe do trijumfa. Važan detalj u produžetku je i izgubljena lopta Pantera na 33 sekunde pre kraja kod rezultata 91:91.

Partizan će u sledećem kolu, 26. oktobra, dočekati Crvenu zvezdu, a Olimpijakos će u Pireju igrati sa Efesom.