Košarkaši Denver Nagetsa poraženi prethodne noći od ekipe Atlante, rezultatom 125:121 i sada imaju skor od sedam pobeda i tri poraza.

Nagetsi su prednost od devet poena na kraju prve četvrtine uspeli da pretvore u zaostatak od devet poena na poluvremenu.

Razlika se nije smanjivala ni posle treće deonice, pa je Atlanta meč privela kraju, iako je Denver imao nekoliko prilika u poslednjim minutima utakmice da uhvati priključak.

„Znali smo da smo imali sreće u prethodnim mečevima. Rekao sam igračima da sam zadovoljan posle prošle utakmice jer imamo skor 7-2, na gostovanjim 4-1, a od početka sezone smo odigrali jedan dobar meč i to protiv Majamija. Rekao sam im da moramo da se vratimo našem prepoznatljivom stilu igre u napadu i da smo tada vrlo opasan protivnik“, rekao je trener Nagetsa Majkl Meloun.

Međutim, najveći problem protiv Atlante bio je defanzivne prirode, a nemoguća misija bio je zadatak da se zaustavi Trae Jang. On je postigao 42 poena, uz 11 asistencija i procenat šuta od 61,9 odsto iz igre.

Sa druge strane, Denver je imao ofanzivan odgovor u timskoj igri koja se ogleda u 31 asistenciji i svega 3 izgubljene lopte.

Najbolji u timu Nagetsa bili su Nikola Jokić i Vil Barton. Barton je ubacio 21 poena uz 9 skokova i 4 asistencije.

Jokić je za 6 minuta manje na parketu ubacio 20 poena, uhvatio 6 skokova i podelio 7 asistencija.

Ipak, sve to nije bilo dovoljno da se parira raspucanom Jangu i Atlanta je zabeležila četvrtu pobedu od početka sezone.