Na kioscima je novi broj Nedeljnika. Pogledajte šta ćete čitati.

Digitalno izdanje i pretplata na nstore.rs

BRENA & SENIDAH – Kad je najavljen „Red Bull SoundClash“ na kom će, usred Beograda, odmeriti snage Lepa Brena i Senidah, bilo je jasno da to nije samo smelo suočavanje muzičkih struja „Jugoslovenke“ i „Balkanke“, koje sanjaju svaka na svoj način. To je susret epoha koje su godinama u hladnom ratu. „Milenijalci“ uglavnom ne vole „bumere“, ali nepogrešivo vole Lepu Brenu, muzičku silu uz koju su rasli, ženu koja je donela seksualno oslobađanje na Balkan, ali i ohrabrila celu jednu generaciju feministkinja svojim odnosom prema ženskoj snazi, preduzetništvu i uspehu. Sada njih dve govore za Nedeljnik.

LALIĆ – „Panić meni nije bio iznenađenje, ali jeste bio iznenađenje za ljude na Tviteru. Nije im prvi put“, piše glavni urednik Veljko Lalić.

PANOVIĆ – „Srbija je mala zemlja, ali u mnogim aspektima nepremostiva. Koliko vam treba da dođete od Bajine Bašte do Zaječara, ili od Vršca do Priboja, i kako? DOS nije ispoštovao aksiom tranzicije bivšeg češkog predsednika Vaclava Klausa, da nema uspešne privatizacije bez uporednog razvoja infrastrukture. Vučić ubrzano razvija infrastrukturu, ali je zarad voluntarizma napustio sistemske reforme“, piše Zoran Panović u analizi u novom Nedeljniku.

PANTELIĆ – U EU kruže razne ideje kako da se popuni vakuum koji se stvorio između Zapadnog Balkana i EU, jer je sve izvesnije da proširenja, u sledećih deset godina neće biti, odnosno dok ne budu bile sprovedene unutrašnje reforme u EU, a one, trenutno, nisu ni na vidiku. Iskristalisala su se tri moguća scenarija za politiku proširenja EU i jedna alternativa. Velika spoljnopolitička analiza Željka Pantelića.

SPOMENICI – Deluje da je danas veći strah od javnog izjašnjavanja i „zameranja“ vlastima povodom spomeničkih rešenja nego što je to bilo u socijalističkoj Jugoslaviji, kaže za novi Nedeljnik profesor Nenad Makuljević, koji je pričao i kako se kroz spomenike podizane na početku vladavine Slobodana Miloševića videla militarizacija društva, kakav je bio odnos prema ratovima devedesetih, ruski uticaj, i šta se sve učitavalo u rad Joko Ono na Petrovaradinskoj tvrđavi.

BANKO – Odgovornim za dug životni vek često se imenuju dobra genetika, okruženje, stil života, pa i sreća i pozitivan stav. Da li je ipak reč o kombinaciji ili je starenje već unapred programirano našim začećem? Za Nedeljnik piše dr Ana Banko.

KKP – Tuča u Madridu samo je deo mozaika apsolutnog i bezuslovnog uzbuđenja koje je kod svojih navijača i drugih ljubitelja košarke generisao Košarkaški klub Partizan. Mozaika surovih poraza i velikih pobeda, kojima su amortizovani i politički i socijalni i personalni i svi drugi potencijalni problemi koji bi za ovaj klub, ovog proleća i nekih prethodnih proleća, mogli da budu vezani. Premalo je u svim tim naklapanjima priče o onome ko je najzaslužniji za sve što se ovog proleća događa sa crno-belima, piše novi Nedeljnik.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.