Fudbaleri Fulama pobedili su Brenford rezultatom 3:2 u utakmici trećeg kola Premijer lige, a pobedonosni gol je postigao srpski internacionalac Aleksandar Mitrović u samoj završnici meča, što je njegov treći gol na trećoj utakmici od povratka u najjaču ligu sveta.

„Neverovatan je osećaj. Mislim da je bio dobar derbi. Mnogo golova, preokreta, a na kraju smo uspeli da dođemo do pobede. Otežali smo sebi posao, a na kraju sam uspeo da postignem gol pošto sam promašio dve šanse“, izjavio je posle meča Mitrović.

U derbiju zapadnog Londona domaćini su ubedljivom igrom na startu utkamice stigli do dva gola prednosti. Već u drugom minutu Fulam je poveo pogotkom Bobija Rida, a samo desetak minuta kasnije i Aleksandar Mitrović pogađa mrežu gostiju ali je sudija poništio taj gol zbog ofsajda.

U 20. minutu Žoao Palhinja sjajnim udarcem povećava prednost, a igrači Fulama promašili su još nekoliko izglednih šansi. Igrao se 44. minut kada je Kristijan Norgard sjajnim šutem sa ivice šesnaesterca postigao pogodak za Brenford.

U nastavku gosti preuzimaju inicijativu i već u 50. minutu Ajvan Toni postiže pogodak za Brenford, ali je posle konsultacije sa var tehnologijom gol poništen zbog ofsajda od samo par centimetara. Ipak u 70 minutu Toni ponovo uspeva da zatrese mrežu Fulama za izjednačenje.

Mirisalo je na treći remi Fulama, ali je Mitrović doneo trijumf. Srpski fudbaler odao je priznanje golmanu Brentforda Davidu Raji.

„Mnogo mi je otežao posao. Promašio sam šanse, igrao sa usponima i padovima, ali nisam odustajao. Ostao sam miran i verovao“, rekao je Mitrović.

Fulam je posle tri kola neporažen u šampionatu i ima pet bodova, a Mitrović kaže da je to zasluga trenera Marka Silve.

„On je promenio klub, način na koji igram i način na koji verujemo. Nikada ne odustajemo i danas smo zaslužili tri boda. Srećni smo što smo došli do prvog trijumfa i što smo još neporaženi“, zaključio je Mitrović.