Još od kada je početkom 80-ih napravila idejni projekat naselja Bežanijska kosa, kompanija IMEL Group ne prestaje sa svojom misijom inovativnog pristupa razvoju Novog Beograda, što su upravo krunisali prvim završenim objektom nove urbane poslovne zone Green Escape. Zašto je ovaj kompleks jedinstven, koliko je inovativan, kakav standard poslovnog prostora nudi budućim zakupcima, i koji su dalji planovi kompanije za razvoj novog, Novog Beograda, u intervjuu za naš magazin govori Mirko Urošević, vlasnik i direktor IMEL Group.

Otvaranje objekta K3, u okviru projekta Green Escape, dočekalo se sa velikim nestrpljenjem – ne samo zato što je svaki kvadrat poslovnog prostora na Novom Beogradu unapred razgrabljen, nego i zato što je reč o tehnološki naprednom objektu savremene arhitekture. Šta biste izdvojili kao najveće kvalitete ovog objekta?

Kao inicijalni deo poslovnog kvarta Green Escape, objekat K3 dizajniran je i realizovan tako da u svemu odgovara modernom poslovanju. Smešten u zelenilu, predstavlja jedinstvenu simbiozu moderne arhitekture i prirode, pružajući budućim korisnicima poslovnog prostora udobnost i funkcionalnost kroz savršen spoj kvaliteta i pažljivo osmišljenog dizajna. Visok kvalitet gradnje, tehnički sistemi po najnovijim standardima, dominantno staklene površine na fasadi i prozori koji se otvaraju u svim kancelarijama, kao i pažljivo osmišljeni dodatni sadržaji koji će budućim kompanijama zakupcima pružiti brojne pogodnosti, predstavljali su imperativ prilikom projektovanja.

Koji standard poslovnog prostora i kakve sve prateće sadržaje mogu da očekuju korisnici ovog objekta?

Svi poslovni objekti u okviru kompleksa planirani su u klasi A. Poštujući najviše standarde i poslovna načela, a zahvaljujući višedecenijskom iskustvu, pažnju smo usmerili ka unapređivanju tehničkih sistema, posebno kada je reč o sistemima ventilacije i provetravanja objekta, stavljajući akcenat na zdravije radno okruženje. To nam je bio jedan od prioritetnih kriterijuma, imajući u vidu različite potrebe i zahteve tržišta, a s obzirom na izmenjene okolnosti, koje su prethodne godine donele.

Kada je reč o izboru idealnog poslovnog prostora, danas je više nego ikad akcenat na fleksibilnosti poslovnog prostora, koji se može menjati i prilagođavati različitim fazama i potrebama poslovanja. Mogućnost fleksibilne organizacije prostora, sa rasponom kvadratura od 505 m2 do 1.580 m2, na pet spratova, ukupne površine 14.000 m2, kojim raspolaže prva faza kompleksa, pruža kompanijama zakupcima mogućnost organizacije radnog prostora u skladu sa svojim potrebama i poslovnim razvojem – tailor-made fit out.

Projekat Green Escape najčešće se predstavlja kao nova poslovna oaza Novog Beograda. Možete li nam reći nešto više o celom kompleksu?

Green Escape je projekat koji će postati sinonim za moderan, savremen, tehnološki napredan, ali istovremeno zdrav, racionalan, održiv radni ambijent po meri savremenog čoveka, koji predstavlja iskorak ka budućnosti u razvoju poslovnog okruženja na našim prostorima – „Novi, Novi Beograd“.

Sva tri objekta u ovom kompleksu projektovana su kao moderni, tehnološki napredni i funkcionalni poslovni prostori, koji u okviru svojih kapaciteta mogu veoma fleksibilno da prihvate različite programske sadržaje u okviru komercijalne delatnosti i da isprate sve specifične zahteve budućih klijenata. Na taj način klijent dobija poslovni objekat po meri sopstvenih potreba – technology advanced tailor-made space.

IMEL Group ima impresivan portfolio završenih projekata, i stambenih i poslovnih. Šta biste izdvojili kao svoje najreprezentativnije primere jedne i druge gradnje?

Svakom projektu pristupamo sa istom posvećenošću, no mislim da po pitanju stambenog prostora možemo izdvojiti objekat u Bulevaru Zorana Ðinđića 48a, koji i danas, posle 16 godina, predstavlja standard kvaliteta. Kad je reč o poslovnim objektima, to mesto pripada našoj upravnoj zgradi u Bulevaru Zorana Ðinđića 2a, koja predstavlja svojevrstan spomenik razvoju ovog bulevara, započetog sa naše strane još početkom 90-ih. Tada je, na inicijativu IMEL-a i o našem trošku, izgrađen prvi deo bulevara, koji danas nosi epitet glavne ulice Novog Beograda.

Koja su vaša očekivanja po pitanju kretanja na tržištu nekretnina?

Očekujemo da se na našem tržištu nastavi trend stvaranja dobre poslovne klime za ulagače, koji je vidljiv u proteklih nekoliko godina, te da Beograd dobije još ovakvih reprezentativnih projekata.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.