(Beta) – Košarkaši Partizana osvojili su večeras šampionsku titulu u ABA ligi, pošto su u odlučujućoj petoj utakmici na svom terenu u Beogradu pobedili branioca titule Crvenu zvezdu sa 96:85 (30:18, 24:16, 21:34, 21:17).

Pred rekordnom posetom jedne utakmice u regionalnom takmičenju od 22.198 navijača u Beogradskoj areni, Partizan je osvojio sedmu titulu šampiona regionalnog takmičenja, a Zvezda je ostala na šest trofeja.

Prethodno, Partizan je dobio prve dve utakmice kao domaćin, a Zvezda je izjednačila sa dve pobede na svom terenu.

Crno-beli su vodili tokom čitave utakmice, imali su 21 poen prednosti na početku treće četvrtine (57:36), crveno-beli su u četvrtoj četvrtini smanjili na četiri razlike (75:79), ali su domaći uspeli da se vrate na 12, privedu utakmicu kraju i prekinu dominaciju crveno-belih u regionalnom takmičenju.