Danas od 15 sati, litar evrodizela koštaće 206,20 dinara, a benzina BMB 95 premium 184 dinara, saopštilo je Ministarstvo trgovine.

Kako podseća Nova.rs, cena litra evro dizela bila je do danas 196,30 dinara, a benzina 174,10 dinara.

Nove cene znače da će praktično samo od prošle nedelje dizel poskupeti za 10 dinara, te formirati cenu koja odavno nije viđena na pumpama širom Srbije.

Maloprodajna cena derivata nafte koja će važiti od danas do 31. maja biće formirana kao i do sada na osnovu srednje veleprodajne cene derivata, koju će utvrđivati Ministarstvo rudarstva i energetike.

Na cenu će biti dodata trgovačka marža od sedam dinara po litru, koja je do sada bila šest dinara po litru.

Komentar(1)

  1. Bobby
    30. aprila 2022. 08:03

    Апсурди економске политике А. Вучића су у овим ценама горива најавили њен скори крај. Скоро све што је до сада остварено у сфери стабилизације економских прилика у земљи остарено је доминанто на тој основи. Да, могло се у ери јефтиних енергената подизати и подизатаи цена, у тој цени узимати део за државу колико год треба и дошло се до тога да и те цене на пумпама предстаљају апсурд. А ван тога и озбиљан генератор инфлације, што је у коначном довело до тога да и сама власт то спозна и крене путем јединог смисленог, а то је ограничавањем сопствене грабежи у тој цени. Међутим, како је систем заснован на грабежи, и то доминантно у сфери личне потрошње, питање је како убудуће надоместити приходе по овом основу ? Јер лоповски систем већ "цупка" и са нетрпењем чека завршетак уредбе, да би наставио по старом. А како то својевремено рече "бард" овдашње економске мисли г-ђа Д. Драгутиновић (својевремено гувернер), из буџета се не може узети ништа више од онога што се у њега унесе. СИЦ ! Тако да, ето нас у проблему како у тај буџет нешто унети, а да то понво не буде јавна пљачка сопствених грађана ? И ту настаје проблем. А он настаје јер, није политички опортуно (а када је било) правити реда у јавној потрошњи, ограничавањем броја "корисника" те грабежи (а свакако имало би и директног утицаја на подршку власти), увести реда у све што се набавља,... итд., као и пребацивање дела опљачканог од народа, на оне који остварују у овој земљи профите (и екстрапрофите). Ту је тек проблем, јер је тај део изношења капитала из ове земље под велом тајновитих договора А. Вучића са том камарилом експлоататора (пардон, "инвеститора"), па је за веровати да би сваки такав потез, повећавања пореза из производње у циљу компензације мањих пореза из потрошње, ту наишао на угрожавање "буразерских" односа. Како досадашњи модел алиментирања јавних прихода очигледно прети много већим опасностима по стабилност "система" (власти), чак и до његовог рушења, остаје да се види која је то од понуђених "жаба" мања и лакша за гутање ?

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.