Noć pre nego što je Džefri Epstajn odleteo iz Pariza u Njujork u julu 2019, prema rečima njegovog brata Marka Epstajna, nije ni slutio da će biti uhapšen kada je izašao iz aviona u Nju Džersiju. Mislio je da je dobio imunitet od saveznog tužilaštva na osnovu sporazuma o priznavanju krivice iz 2007. kada se izjasnio krivim po državnim optužbama za podvođenje maloletnika.

Samo mesec dana kasnije, Džefri Epstajn je pronađen mrtav u zatvorskoj ćeliji na Menhetnu. Izvršio je samoubistvo iako je bio pod psihološkim nadzorom, piše Gardijan.

Priča o Epstajnu se svakako nastavila, i kroz suđenje njegove saučesnice Žislen Maksvel, ali i kroz puštanje na hiljade, do sada zapečaćenih, dokumenata tokom ovog meseca.

Mark Epstajn ne prihvata izveštaj ministarstva pravde koji je proglasio zatvorske službenike krivim za nemar i nedolično ponašanje, i sumnja u to da je njegov brat stradao samoubistvom.

„Želeo bih potpunu istragu njegove smrti. Ako pogledate sve dokaze, uključujući obdukciju, fotografije njegovog tela, izveštaje koji su puni netačnosti, nikada ne biste došli do zaključka da je ovo samoubistvo”, rekao je Mark Epštajn.

Otvaranje zapečaćenih dokumenata za javnost su podstakli još veće interesovanje za Epstajnov život i okolnosti njegove smrti.

Epstajn je tada bio sam u svojoj ćeliji, u straži dvojice službenika koji su kasnije bili optuženi za falsifikovanje zatvorske evidencije. Optužbe su potom odbačene nakon što je Maksvel osuđena 2021. godine.

Mark Epstajn smatra da je jedan od čuvara mogao da uđe u ćeliju njegovog brata i da ga ubije, jer kako tvrdi, rečeno mu je da nisu sva vrata ćelija bile zaključane te noći. Ali zatvorenici koji su imali pogled na Epstajnova vrata od ćelije rekli su da nisu videli nikoga da ulazi, prema izveštaju Ministarstva pravde. Međutim kamera koja je bila uperena prema vratima Epstajnove ćelije nije radila te noći.

Nekoliko dana nakon Epstajnove smrti, tadašnji američki državni tužilac kritikovao je „ozbiljne nepravilnosti u ovom objektu koje su zabrinjavajuće i zahtevaju temeljnu istragu“ i obećao da će „se istražiti šta se zaista dogodilo”.

Ali Mark Epstajn nije zadovoljan razultatima i još uvek veruje u teoriju zavere: „Pitanje je ko je ubio mog brata?” On poziva na novu istragu o smrti njegovog brata – zahtev na koji nije dobio odgovor – bez obzira što je ime njegovog brata u centru priče o seksualnom podvođenju maloletnika.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.