Napadač Fulama Aleksandar Mitrović postigao je 43. ligaški gol ove sezone čime je oborio rekord Čempionšipa.

Igrao se 62. minut meča sa Lutonom kada je Mitrović zatresao mrežu i izjednačio rekord, povisivši na 4:0 protiv Lutona, a 92. minut kada je postigao drugi gol na meču za konačnih 7:0, rekord i zagarantovano prvo mesto u Čempionšipu.

Rekord je do sada samostalno držao Gaj Vitingem koji ga je postavio u sezoni 1992/93 dok je nosio dres Portsmuta.

Međutim, Mitrović je još ranije postao rekorder novog formata Čempionšipa koji nosi to ime od 2004. Srpski napadač je oborio rekord koji je držao igrač Brentforda Ajvan Toni. Englez je u sezoni koja je prethodila ovoj stigao do 31 pogotka, ali je Mitrović davno prešao tu brojku.