Najmanje 14 ljudi poginulo je u Saudijskoj Arabiji kada se srušio helikopter, saopštilo je Ministarstvo energetike te zemlje.

U nesreći su poginuli svi koji su bili u letelici, državljani Saudijske Arabije, navodi se u saopštenju.

Za sada nisu objavljene dodatne informacije o uzroku pada helikoptera.

Helikopter je pripadao kompaniji Aramko, najvećoj naftnoj kompaniji na svetu, koja je u većinskom vlasništvu Saudijske Arabije.

Aramko se poslednjih nedelja suočava sa izazovima zbog rata sa Iranom, koji je poremetio snabdevanje naftom i doveo do rasta cena.

Kompanija je saopštila da je deo izvoza nafte uspešno preusmerila na naftovod kako bi izbegla prolazak kroz Ormuski moreuz, čiji je saobraćaj poremećen usled sukoba.

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.