Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Mančester Sitija na startu grupne faze Lige šampiona. Meč na stadionu Etihad završen je rezultatom 3:1 u korist aktuelnog prvaka Engleske i Evrope.

Iako su crveno-beli poveli u 45. minutu golom Osmana Bukarija, već na samom startu drugog poluvremena Hulijan Alvarez poravnao je rezultat, a ubrzo i doneo preokret nakon izvedenog slobodnog udarca i loše intervencije Izraelca na golu Crvene zvedze, piše Sport Klub.

Od tog trenutka vidljiv je bio pad u igri srpskog šampiona, odnosno Siti nije ništa menjao, nastavili su njegovi igrači da melju i stvaraju šanse da bi Rodri u 73. minutu otklonio sve dileme oko pobednika ovog duela.

Do kraja meča Zvezda je pokušala da stigne bar do još jednog ogla, ali je realno Siti bio bliži četvrtom pogotku.

Na kraju zaslužena pobeda ekipe Pepa Gvardiole, ali pohvale zaslužuju i izabranici Baraka Bahara. Zvezda je izgubila, ali nije se obrukala.

Nije alibi, ali treba podsetiti da je Siti prošle sezone kada je osvojio titulu prvaka Evrope na Etihadu pobedila Lajpcig 7:0, Bajern 3:0 i Real Madrid 4:0.

Ovom pobedom Građani su izjednačili na prvom mestu na tabeli sa RB Lajpcigom, koji je nešto ranije istim rezultatom slavio u Bernu protiv Jang Bojsa.

U narednom kolu Zvezda dočekuje ekipu Jang Bojsa, dok Mančester Siti gostuje RB Lajpcigu.