Crveno-beli drugi put u četiri dana nadigrali večitog rivala, ovoga puta za plasman u finale najmasovnijeg domaćeg takmičenja.

Crvena zvezda je u finalu Kupa Srbije posle pobede nad Partizanom (2:0), za trofej će se crveno-beli 26. maja na stadionu „Novi Lagator“ u Loznici boriti protiv Vojvodine, koja je prethodno eliminisala Radnički 1923 u Kragujevcu.

Nije bio večiti derbi u Kupu, inače četvrti ove sezone, preterano kvalitetan. Vladan Milojević je postavio taktiku koja ga je proslavila na klupi Crvene zvezde, bila je to zatvorenija varijanta, kao što je Sport klub i najavio bez Gelora Kange u startnoj postavi, piše SportKlub.

Nije bilo među početnih 11 ni Kataija ni Krasoa. Bilo je iznenađenja i sa druge strane terena, povratnik na klupu Partizana Igor Duljaj ponovo je duel protiv crveno-belih počeo bez Bibarsa Natha, na klupi je ostavio i očigledno nedovoljno oporavljenog Saldanju, ali i Kastilja, koji je bio vrlo dobar u okršaju od pre četiri dana.

U takvom odnosu snaga, Partizan je mnogo bolje počeo, imao je inicijativu, prvi korner već u prvom, drugi u petom minutu. Prvu veliku priliku u 15. minutu kad je Dragoviću suviše lako umakao Goh, Korejac je šutirao sa 17 metara, ali je Glazer vrhovima prstiju odbranio i izbio loptu u korner.

Šest minuta kasnije još jedna vrlo dobra prilika za crno-bele i to posle kornera Zvezde, nisu domaći „obezbedili“ svoj gol, sevnuo je napada na njihovoj polovini, Severina je izbacio Baždara, a napadač Partizana sa 18 metara šutirao je iz dobre pozicije preko gola Glazera.

Crvena zvezda se odbranila u ta dva navrata i potom je surovo kaznila crno-bele. U 27. minutu prva ozbiljnija šansa crveno-belih na meču je iskorišćena, Hvang je sa desne strane centrirao, loptu je na drugoj stativi glavom zahvatio Olajinku, ona je pogodila Filipovića koji je skrenuo u sopstvenu mrežu – 1:0.

Samo dva minuta kasnije Zvezda je duplirala prednost. Bila je to slična akcija prethodnoj, ovoga puta na desnoj strani Mijailović je ušao u šesnaesterac, centrirao je, na drugoj stativi Olajinka je grudima primio loptu, ujedno izbacio tim potezom čuvara i snažnim udarcem savladao je Jovanovića – 2:0.

Mogla je ekipa Vladana Milojevića i do trećeg gola do isteka prvog poluvremena, u 37. minutu posle dubinske lopte sa svoje polovine Zvezda je došla u šansu, konkretno Stamenić, ali je reprezentativac Novog Zelanda zabeležio veliki promašaj, sličan onom u prvom prolećnom večitom derbiju.

Umesto da nešto promeni, možda dodatno motiviše svoje igrače, Igor Duljaj je bio nemoćan. Upravo tako je izgledala njegova ekipa na terenu u drugom poluvremenu, gotovo bez izrazite šanse.

Na drugoj strani, Zvezda je imala nekoliko odličnih prilika, ali nije iskoristila niti jednu. A mogla je da „zatvori“ utakmicu. Najpre, u 52. minutu, ali je tada usledio neverovatan promašaj Olajinke, prethodno je sve savršeno odradio, pobegao čuvarima, „zalomio“ i oslobodio se poslednjeg, šutirao je sa 12 metara, Jovanović je to uspeo da odbrani.

Pet minuta kasnije Hvang je izveo skraćeni korner, na drugoj stativi šutirao je zahvatio Mirko Ivanić, ali je loptu stigao da zaustavi golman Partizana Jovanović u poslednjem trenutku da ne pređe gol-liniju, lopta se ponovo odbila do Ivanića, koji je iz drugog pokušaja pogodio stativu.

Tek u 73. minutu crno-beli su stvorili priliku, preko Nemanje Nikolića, ali je ona bila sjajna. Šutirao je prvotimac gostujučeg tima sa 20 metara, Glazer je još jednom bio sjajan, vrhovima prstiju skrenuo je loptu u korner, posle kojeg nije bilo opasnosti.