Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u krcatoj Štark arenu ekipu Fenerbahčea sa 87:56 (25:16, 20:10, 15:14, 27:16) u osmom kolu Evrolige.

Najefikasniji u redovima crveno-belih bio je prekaljeni Miloš Teodosić sa 18 poena, dok je Džoel Bolomboj postigao 14, a Nemanja Nedović 12.

U ekipi Fenerbahčea, baš kao i u prošlom kolu protiv Partizana, naročito se istakao Najdžel Hejs-Dejvis sa 12 poena.

Zvezda je bila ta koja je bolje ušla u meč. Već na samom početku tim Janisa Sferopulosa pokretljivom i čvrstom odbranom, predvođenom Lukom Mitrovićem, naterao je igrače Fenerbahčea na teška rešenja u napadu, pa je već na kraju prve četvrtine Zvezda došla do 9 poena prednosti.

Isti ritam uspeli su crveno-beli da preliju i na nastavak meča, dok su gosti imali dosta problema u organizaciji napada. Ulaskom Miloša Teodosića koji je u drugoj četvrtini bio najupečatljiviji igrač na parketu, Zvezda je dobila na fluidnosti u organizaciji napada, pa čak stigla i do 20 poena prednosti – 43:23, a na poluvreme otišla s rezultatom 45:26.

Zvezda je lošije počela drugo poluvreme, rešenja u napadu nije bilo, zabeležili su i tri izgubljene lopte, što je na drugoj strani rezultiralo trojkama Najdžela Hejs-Dejvisa, pa je Fenerbahče prišao na 13 poena zaostatka – 49:36. Crveno-beli uspeli su taj nalet gostiju da zaustave i u poslednjih pet minuta treće četvrtine ih svede na svega četiri postignuta poena, dok je s druge strane postigla 11 za vođstvo od 60:40.

Početak poslednje deonice doneo je praktično odgovor o pitanju pobednika duela, pošto je posle trojki Tobija, Davidovca, a potom i Lazarevića stekla 30 poena prednosti.

Pored ubedljive igre i trijumfa, utisak su ostavile i povrede Šabaza Nejpira u prvom minutu meča, koji je dobio udarac u glavu prilikom borbe za loptu, kao i Dos Santosa na kraju treće četvrtine. Brazilac je uz pomoć fizioterapeuta tima odnet s terena, a povredio je desnu nogu.

Crveno-beli 14. su na tabeli Evrolige sa tri pobede i pet poraza, dok je Fenerbahče peti sa pet pobeda i tri poraza.