(Beta) – Košarkaši Crvene zvezde pobedili su sinoć u Beogradu posle produžetka Fenerbahče sa 91:89 (15:21, 26:18, 16:18, 22:22, 12:10), u meču poslednjeg 34. kola Evrolige.

Najefikasniji u ekipi Zvezde bio je Fakundo Kampaco sa 24 poena, Ognjen Dobrić je dodao 22, a Luka Vildosa 17 poena, uz pet skokova.

Džonatan Motli je imao najbolji učinak u gostujućem timu sa 27 poena, uz osam uhvaćenih lopti, Najdžel Hejs-Dejvis je upisao 19 poena i osam skokova, a Tajler Dorsi je postigao 12 poena.

Srpski košarkaš Marko Gudurić je za goste postigao 11 poena, uz po pet skokova i asistencija.

Fenerbahče je trenutno na sedmom mestu sa 19 pobeda i 15 poraza, ali u slučaju da Baskonija i Žalgiris ostvare pobede neće obezbediti plasman u TOP 8. Zvezda je sezonu završila na 10. mestu sa skorom 17/17.

Tokom cele prve četvrtine prednost je bila na strani Fenerbahčea, a turski tim je do najvećih plus devet stigao posle poena Motlija (13:4).

Zvezda je ubrzo smanjila na tri poena zaostatka trojkom Vildose, da bi prva deonica bila završena rezultatom 15:21 za goste.

Manje od tri minuta u drugoj četvrtini bilo je dovoljno da Zvezda stigne do nerešenog rezultata (25:25), nakon što je sa distance bio precizan Kampaco.

Fenerbahče je potom napravio seriju 10:2, na koju su crveno-beli odgovorili sa deset uzastopnih poena za prvo vođstvo (37:35).

Poluvreme je okončano trojkom Kampaca za plus dva Zvezde (41:39).

Veći deo treće deonice u vođstvu je bila Zvezda, koja je četiri i po minuta pre kraja četvrtine došla i do plus pet (52:47).

Turska ekipa je do kraja trećeg perioda preokrenula i povela sa 55:57, a četvrtina je završena poenima Luke Mitrovića za 57:57.

Dva tima smenjivala su se u vođstvu tokom četvrte četvrtine, da bi četiri minuta pre kraja deonice gosti stigli do pet poena prednosti (69:74).

Zvezda se vratila i u neizvesnoj završnici stigla do produžetka nakon poena Kampaca pet sekundi pre kraja (79:79). Gosti su imali šut za pobedu, ali je neprecizan za tri poena bio Gudurić.

Dva i po minuta pre kraja produžetka Zvezda posle zakucavanja Filipa Petruševa dolazi do tri poena prednosti – 85:82, a minut kasnije trojkom Kampaca odlaze na plus šest (90:84).

Fenerbahče je zatim uspeo da se vrati i odvede meč u penal završnicu. Osam sekundi pre kraja Kampaco je promašio prvo i pogodio drugo slobodno bacanje za 91:89, dok je šut za pobedu turske ekipe promašio Nik Kalatis.