(Beta) – Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su večeras u Beogradu od Mančester sitija sa 2:3, u utakmici šestog poslednjeg kola Grupe G Lige šampiona.

Strelci za Zvezdu bili su In Bom Hvang u 76. i Aleksandar Katai u 91. minutu, dok su golove za Mančester siti postigli Majka Hamilton u 19, Oskar Bob u 62. i Kalvin Filips u 85. minutu sa penala.

U drugom meču ove grupe, Lajpcig je na svom terenu slavio protiv Jang Bojsa sa 2:1.

Na kraju, Siti je takmičenje u Grupi G završio sa maksimalnih 18 bodova, Lajpcig je drugi sa 12, Jang Bojs treći sa četiri, a Crvena zvezda poslednja sa samo jednim osvojenim bodom.

Zvezda je pred oko 50.000 gledalaca na stadionu „Rajko Mitić“ pružila jak otpor prvaku Evrope, čak je i stvorila veći broj prilika, ali ipak nije uspela da dođe do bodova.

Gosti iz Mančestera poveli su iz prve prilike na utakmici u 19. minutu, kada je Hamilton posle utrčavanja s desnog boka i proigravanja Matesa Nunješa, prevario defanzivce Zvezde i šutem pod prečku savladao Omrija Glazera.

Gol rivala nije mnogo poremetio Zvezdu, a samo par minuta kasnije, tačnije u 27. minutu Kosta Nedeljković našao se sjajnoj prilici, međutim, njegov šut sa oko 12 metara završio je tik iznad prečke.

Do poluvremena nije bilo prilika, Mančester je uglavnom imao loptu u svojim nogama, ali nije došao prilike.

Drugo poluvreme počelo je vrlo dinamično, a dve prilike crveno-beli propustili su u 51. minutu. Prvo je Šerif Ndijae volej udarcem sa oko pet metara snažno šutirao, ali je golman Stefan Ortega sačuvao svoju mrežu. U nastavku, Gelor Kanga šutirao je sa oko 25 metara, ali se još jednom odbranom istakao golman Sitija.

Pritisak Zvezde nije urodio plodom, a kazna za propuštene prilike stigla je u 62. minutu. Oskar Bor je posle solo-prodora, driblinga kojim je „izbacio“ Srđana Mijailovića i laganim udarcem u malu mrežu savladao Glazera.

Zvezda je i pored drugog primljenog gola nastavila da pritiska rivala, a novu šansu crveno-beli imali su u 70. minutu. Jovan Mijatović iskoristio je proigravanje Bukarija koji i šutirao sa oko 10 metara, ali je pogodio samo stativu.

Šest minuta kasnije Zvezda je uspela da postigne gol, a strelac je bio Hvang, koji je ostao sam posle dodavanja Bukarija i udarcem u suprotan ugao savladao Ortegu.

Defanzivac Zvezde Naser Điga je nesmotrenom reakcijom u 83. minutu skrivio jedanaesterac koji je dva minuta kasnije realizovao Kalvin Filips, te na taj način praktično rešio pitanje pobednika.

U samoj završnici meča Zvezda je uspela da smanji zaostatak, a strelac je bio Katai koji je bio najviši u skoku nakon kornera Hvanga.