Kada je na 8:45 do kraja treće četvrtine Janis Adetokumbo zakucao i doneo prednost Milvokiju, prvu prednost gotovo od samog početka, malo ko je mogao da pretpostavi da Denver više nijednom neće doći do vođstva. Nagetsi su do kraja te deonice još samo dva puta izjednačili i to je bilo sve.

Baksi su na kraju slavili rezultatom 125:112, u utakmici u kojoj su glavne uloge imali aktuelni MVP i budući MVP, ali je prelomnu ulogu odigrao ipak Kris Midlton.

Denver je kao i uvek, od kada nama problem sa sve četiri četvrtine, imao problem sa trećom. Čitavo prvo poluvreme imao je malu prednost i nije uspevao da se odvoji, ali je tim izgledao kompaktno. U trećoj četvrtini je napad samo prestao da funkcioniše i tri i po minuta nisu postigli poene. U toj je četvrtini i Jokić šutirao 4 od 11 iz igre uz 10 postignutih poena, ali su diskontinuitetu Nagetsa mnogo više doprineli drugi igrači, pre svih Majkl Porter Junior koji je imao pregršt izgubljenih lopti i ne previše inteligentnih odluka.

Na pauzi između treće i četvrte četvrtine govor tela izabranika Majkla Melouna govorio je da su već izgubili utakmicu, iako su imali samo pet poena zaostatka.

Nijednog trenutka više Denver nije uspeo da se približi pobedi, Jokić je četvrtu četvrtinu počeo na klupi i kada se vratio na parket Baksi su već imali dvocifrenu prednost.

Srpski košarkaš je ubacio 35 poena, uz šut iz igre od 50 odsto efikasnosti, a na istom procentu mu je bila i preciznosta u šutu za tri poena. Tome je dodao 12 skokova i 6 asistencija.

Međutim, Milvoki je imao dvojicu igrača na tom nivou.

Janis Adetokumbo je ubacio 30 poena, uz 9 uhvaćenih skokova, ali je najvažniji igrač za pobedu Baksa bio Kris Midlton. On je poveza 29 poena, 8 skokova, 12 asistencija i 3 ukradene lopte. Šutirao je iz igre 9/16 iako je promašio svih pet trojki, a uspevao je da izvuče veliki broj slobodnih bacanja.

Na kraju se Denveru osvetilo to što je imao dve crne rupe od po tri minuta u napadu, a Milvoki kažnjava svaku krizu u igri rivala.

Baksi imaju skor 16-8, dok je Denver na 12-11.