Košarkaši Majami Hitsa pobedili su ekipu Boston Seltiksa na gostujućem terenu rezultatom 111:103 i tako izborili majstoricu u finalnoj seriji Istočne konferencije NBA lige.

Najzaslužniji za pobedu Hitsa bio je lider tima Džimi Batler, koji je odigrao maestralan meč upisaviši 47 poena, uz 9 skokova i 8 asistencija.

Spremali su navijači Bostona veliko slavlje u „TD Gardenu“, ali je Batler jednostavno ukrao šou. Gosti su vodili od početka meča, u većem delu susreta kontrolisali rezultat i došli do zaslužene pobede nad Keltima koji su nastavili da pružaju promenljive partije u plej-ofu.

Majami je prvu četvrtinu rešio u svoju korist 29-22, da bi domaći tim do poluvremena smanjio prednost ekipe Erika Spolstre na 48-46.

Maksimalna prednost Majamija iznosila je 12 poena, sredinom treće deonice, ali je Boston zahvaljujući Džejsonu Tejtumu i Deriku Vajtu uspeo da uhvati priključak, a onda i povede sredinom poslednje deonice 97-94.

Međutim, razigrani Batler je uz pomoć Kajla Laurija, ali i odlične epizodne role Maksa Strusa, odbio napad Seltiksa i doneo novu prednost gostima, koju nisu ispustili do kraja meča. Upravo je Lauri bio najefikasniji Batlerov saigrač, ubacivši 18 poena, uz 10 asistencija.

U ekipi Bostona Tejtum je ubacio 30 poena, Vajt dodao je 22, a Džejlen Braun 20.

Odlučujući sedmi meč za plasman u veliko NBA finale igra se se u noći između nedelje i ponedeljka, a domaćin je ekipa Majamija. U finale se već plasirala ekipa Golden Stejta i čeka protivnika u seriji koja počinje u četvrtak.