Košarkaši Sakramento Kingsa doživeli su 13. poraz od početka sezone, a ovoga puta od njih je bio bolji tim San Antonija, posle produžetka, rezultatom 105:104. Ili je makar bio snalažljiviji, ako ne bolji.

Imali su Sparsi i 10 poena prednosti na poluvremenu, ali su Kingsi u trećoj deonici potpuno preokrenuli rezultat i u jednom trenutku tokom četvrte četvrtine, na 2 minuta do kraja imali i 6 poena prednosti.

Meč je ušao u produžetak, a za pet dodatnih minuta obe ekipe su zajedno postigle svega 9 poena. Pet San Antonio i Sakramento.

Poslednji napad na meču izgledao je konfuzno, a pomalo i smešno. Ne zna se da li je Sakramento odigrao lošiji napad, ili San Antonio lošiju odbranu. Četiri puta su Kingsi uputili šut u poslednjih 17 sekundi i na sreću tima Grega Popovića, nijedan nije prošao kroz obruč.

Tako su Sparsi došli do timske pobede, a Sakramento nije mogao da parira nošen igrom samo Harisona Barnsa i Badija Hilda.

Srpski reprezentativci koji nose ljubičasti dres, Nemanja Bjelica i Bogdan Bogdanović, odigrali su utakmicu ispod svojih ovogodišnjih proseka.

Bjelica je za 19 minuta na terenu ubacio 5 poena uz 9 skokova i šut iz igre 2 od 11, dok je Bogdanović za dva minuta više na parketu ubacio 9 poena, uz 4 skoka i takođe loše procente šuta – 4 od 12 iz igre.

Kingsi trenutno imaju skor 8-13 i nalaze se na 12. mestu Zapadne konferencije.