Košarkaši Sakramento Kingsa poraženi su u duelu sa Čikago Bulsima, rezultatom 113:106 i tako su zabeležili 11 poraz od početka sezone.

Kingsi su na početku utakmice napravili dobru seriju i imali čak i dvocifrenu prednost već tokom prve četvrtine. Ipak, taj deo igre završen je samo poneom prednosti, a Čikago je u nastavku meča tako lako ispuštenu prednost Sakramenta umeo da kazni.

Već tokom druge četvrtine napravili su preokret i nešto ubedljiviju prednost imali su gotovo do samog kraja. Nekoliko minuta pred kraj meča tim Luka Voltona je zapretio ali uzaludno.

Najvažniji igrači Kingsa mnogo su promašivali, a odličnu utakmicu odigrao je Nemanja Bjelica.

On je ubacio 18 poena, uz 8 skokova i šut iz igre od 70 odsto.

Bogdanović je igrao deset minuta kraće, uzeo je (za njega) mali broj šuteva i od devet pokušaja iz igre pogodio četiri. Meč je završio sa 11 poena, 2 skoka i 3 asistencije.

Pred Kingsima je jako težak raspored jer u naredna tri kola gostuju redom Portlandu, San Antoniju i Dalasu.