Košarkaši Portland Trejlblejzersa poraženi su od ekipe Los Anđeles Lejkersa rezultatom 111:88 u drugoj utakmici plej-of serije.

Lejkersi su naučili lekciju iz prethodnog poraza, stegli odbranu, popravili napad i doneli izjednačenje u seriji. Doduše, Blejzersi su deo treće i čitavu poslednju deonicu odigrali bez najboljeg igrača Demijana Lilarda, koji je povredio kažiprst leve ruke.

Bez „Dejm tajma“ u najvažnijim trenucima meča, tim Terija Stotsa nije mogao da sustigne prednost Lejkersa, koje je predvodio Enotni Dejvis sa dabl-dabl učinkom (31 poen i 11 skokova), dok je odličnu utakmicu odigrao i Kentavijus Kaldvel Poup (16). Lebron Džejms je upisao 10 poena, uz 6 skokova i 7 asistencija.

Sa druge strane, iako je ranije napustio parket, Lilard je bio najefikasniji u timu iz Oregona sa 18 poena. Dvocifren učinak upisali su još samo Si-Džej Mekalum (13) i Enferni Simons (11). Blizu dabl-dabl učinka bio je Jusuf Nurkić (9 poena, 8 skokova).

„Ovo je očigledno bila veoma važna utakmica za nas“, izjavio je trener Lejkersa Frenk Vogel nakon meča.

„Imamo veliko poštovanje prema timu Portlanda i moraćemo da odigramo kao večeras u svakoj narednom meču u seriji“, dodao je on.

Dejvis je 21 poen ubacio u prvom poluvremenu. Nakon 28 poena u prvom meču, ponovo je nosio Jezerdžije, ali je ovaj put popravio šut iz igre (13/21).

„Samo sam želeo da večeras izađem sa ciljem da odigram agresivno i pomognem mom timu i u odbrani i u napadu, odnosno, da uradim sve što je potrebno da bismo pobedili“, rekao je Dejvis nakon meča.

Lebron Džejms je rekao da je ključ pobede u dobroj odbrani njegovog tima.

„Igrače poput Lilarda i Si-Džej Mekaluma ne možete samo pritiskati, jer oni žive pod pritiskom, tada igraju najbolje. Potrebna vam je detaljna odbrambrena strategija koju ćete sprovoditi 48 minuta, ili onoliko minuta koliko su oni na parketu. Mislim da smo večeras odradili sjajan posao“, rekao je Džejms.

Portland je, nakon velike pobede u prvom meču, promašio sve. Procenat šuta iz igre mršavih 35 odsto (8/29 za tri). Napadački siromašna partija, pogoršala se kada je Lilard izašao iz igre. Rendgen je naknadno pokazao da povreda nije ozbiljnija.

„Trenutno samo boli na dodir. Prst je dislociran, natečen i pod upalom. Neprijatno, ali dobro…“, rekao je Lilard, dodajući da će biti spreman za naredni meč.

„Ooo da, igraću. Večeras se nismo opustili, koliko su oni odigrali dobro. Bila je ovo njihova noć, ali svakako da smo im pomogli sa lošom igrom u napadu“, dodao je Lilard.

Trener Portlanda Teri Stots je rekao da je u ovom trenutku prerano zaključiti da li će Lilard moći da nastupi u naredom meču serije sa Lejkersima.

Lejkersi su, najviše preko Dejvisa, stvarali osetniju prednost još u prvom poluvremenu i na odmor otišli sa +17 – 56:39.

Tim iz Los Anđelesa je nastavio sa agresivnom partijom i u nastavku, pa su do kraja treće deonice vodili 88-58, imajući u jednom trenutku i 32 poena prednosti.

Naredni meč serije je u subotu. Plasman u drugu rundu obezbediće ekipa koja prva stigne do četiri pobede.