Košarkaši Denver Nagetsa poraženi su od ekipe Los Anđeles Lejkersa rezultatom 114-93, u meču u kom je Nikola Jokić ostvario novi 21. dabl-dabl učinak u isto toliko utakmica, ali i odigrao najslabiju partiju od početka sezone.

Srpski centar je nakon 47 poena protiv Jute, čime je izjednačio rekord karijere, protiv Lejkersa upisao 13 poena, 10 skokova i 6 asistencija. Najbolji pojedinac u redovima Nagetsa – poenterski – ovaj put je bio Jokićev verni pratilaac Džamal Marej koji je povezao 20 poena i 5 asistencija. Monte Moris je dodao 16.

Tim Majkla Melouna je do drugog poraza u poslednjih osam utakmica stigao „zahvaljujući“ Lebronu Džejmsu koji je ostvario tripl-dabl učinak sa 27 poena, 10 skokova i asistencija. Pobedi „Jezerdžija“ je doprineo i Denis Šruder sa 21 poenom.

„Probali smo da se pobijemo, ali smo užasno odigrali drugo poluvreme“, rekao je Meloun nakon meča.

Džejms je tako dospeo na treće mesto večne liste po broju poena iz igre i upisao svoj 96. tripl-dabl u karijeri (drugi u sezoni).

Denver je bio odličan u prvom poluvremenu, ali je presudila katastrofalna treća deonica. Lejkersi su tih 12 minuta igre dobili sa 37:17 i tako stekli osetniju prednost pred poslednju deonicu.

Serijom 19-0 u trećoj i četvrtoj deonici, najviše zasluga Džejmsa i Talena Hortona-Takera Lejkersi su preuzeli kontrolu i uspešno priveli utakmicu u svoju korist.