Košarkaši Oklahoma Siti Tandersa poraženi su od ekipe Nju Orelans Pelikansa rezultatom 109:95, u meču u kom je talentovani Aleksej Pokuševski bio nadomak dabl-dabl učinka.

Srbin je protiv Pelikansa igrao 28 minuta, što je inače nešto više od njegove uobičajene minutaže, i u pomenutom periodu ubacio osam poena i zabeležio devet skokova. Ipak, u finišu meča ga nije bilo na terenu, tako da nije ni imao priliku da dopiše još jedan koš i skok za dabl-dabl. Učinku je dodao jednu asistenciju i ukradenu loptu.

S druge strane, sa Pokuom na terenu ili bez njega, Oklahoma je ove sezone „vreća za udarce“. U prethodnom kolu savladali su Boston Seltikse, prekinuvši niz od 14 poraza, a protiv Pelikansa je ponovo bilo sve po starom.

Tandersi su od finiša prve četvrtine bili u minusu, iz kojeg nisu uspeli da se vrate do kraja utakmice, uprkos dobrim partijama Lua Dorta, Tea Maledona i Darijusa Bazlija, koji  su ubacili 17, 16 i 15 poena. Mozes Braun je imao 18 skokova.

Na drugoj strani su najefikasniji bili Zajon Vilijamson i Brendon Ingram sa 27, odnosno 24 poena.