Košarkaši Denver Nagetsa poraženi su od ekipe Bruklin Netsa rezultatom 122:116, u meču u kom je srpski košarkaš Nikola Jokić još jednom igrao i pleja i centra, i defanzivno i ofanzivno, ne bi li tim iz Kolorada poveo u novu pobedu.

Ipak, njegov novi dabl-dabl učinak – 23 poena, 11 asistencija, ali i 8 skokova i čak 7 ukradenih lopti, što je rekord karijere u ovoj kategoriji, nisu bili dovoljni da Nagetsi pobede.

Nije pomogao ni, ovog puta, doprinos još nekih saigrača u timu Majkla Melouna. Vil Barton je upisao 22 poena, dok je Jokićev verni pratilac Džamal Marej dodao 20 poena, uz četiri asistencije. Dvocifreni broj poena u timu Denvera imali su još Monte Moris (14) i Pol Milsap 10.

Imali su i dvocifrenu prednost veći deo meča, ali ni to nije bilo dovoljno.

Sa druge strane, bez pomoći Kajrija Irvinga – koji, kako pišu američki mediji, prethodnih dana nije mogao da igra zbog privatnih razloga, a onda je snimljen na jednoj privatnoj žurki – Kevin Durent je predvodio Netse do šeste pobede u dvanaestom meču ove sezone.

Bio je blizu tripl-dabl učinka sa 34 poena, 13 asistencija i 9 skokova.

Upravo je pri rezultatu 113-113 postigao narednih šest poena za Bruklin i prelomio meč u poslednjem minutu.

„Momci imaju ponos. Žele da izađu i takmiče se, a svi su dobro odradili posao, posebno u drugom poluvremenu“, rekao je Durent nakon meča.

Pomogao mu je i Karis Levert koji je upisao 20 poena.

Netsi su napravili seriju 29-4, koja im je donela vođstvo 90-83 dva minuta pred kraj treće deonice, a frustirani Jokić je u tim trenucima, kada ga je trener Denver Majkl Meloun poslao na klupu, bes iskalio na jednoj od stolica Denverove klupe.

Svega i doslovno nekoliko minuta je bilo potrebno igračima Nagetsa da izbrišu prednost od čak 18 poena. Meloun problem vidi u „umoru i malom broju igrača u rotaciji“.

„Ipak, moramo da pronađemo način da to prebrodimo i još jednom moramo da shvatimo da igranje samo tri četvrtine nije dovoljno“, rekao je Meloun nakon meča.

„Moramo odigramo približno 48 minuta svaku utakmicu i kada u tome uspemo, mislim da ćemo biti veoma dobar tim“, dodao je on.

Nagetsi sledeći meč igraju protiv Golden Stejt Voriorsa, dok Netsi gostuju Njujork Niksima.

Aleksej Pokuševski je u porazu Oklahome od ekipe San Antonio Sparsa rezultatom 112:102, za 16 minuta na parketu ubacio 4 poena i upisao 5 skokova.