Košarkaši Dalas Maveriksa poraženi su od ekipe Los Anđeles Klipersa rezultatom 130:122 u trećoj utakmici plej-of serije.

Maverikse više od poraza brine povreda levog zgloba Luke Dončića. On je sredinom treće deonice izgubio ravnotežu prilikom jednog driblinga Kavaja Lenarda, uganuo zglob i napustio teren, uputivši se ka svlačionici. Pokušao je da igra u poslednjoj četvrtini, ali nije mogao da izdrži bol, pa je ponovo izašao iz igre. Iz kluba su saopštili da čekaju rezultate pregleda magnetne rezonance i još uvek je neizvesno da li će najbolji igrač Dalasa moći da nastupi u nastavku serije.

„Znaćemo više sutra“, kratko je prokomentarisao Dončić o stanju zgloba.

Klipersi su poveli u seriji, odigrali grubo i agresivno, a Lenard je predvodio tim sa 36 poena, 9 skokova i 8 asistencija. Lendri Šamet je upisao 18, a Ivica Zubac 15 poena. Pol Džordž (11) je imao još jedno loše šutersko veče (3/16 iz igre, 1/8 za tri).

„Ušli smo u meč sa više energije. Oni su prethodni duel dobili u prvoj četvrtini. Morali smo da reagujemo“, rekao je Lenard posle utakmice.

Dončić je nakon rekordnog broja poena u plej-of debiju, zatim i prve pobede u doigravanju u narednom meču, sada upisao i prvi plej-of tripl-dabl (13 poena, 10 skokova i 10 asistencija).

Tako je sa 21 godinom i 175 dana postao treći najmlađi igrač sa tripl-dabl učinkom u plej-ofu. Ispred su samo Medžik Džonson i Lebron Džejms.

Ipak, loše je šutirao iz igre (4/14) i sa linije slobodnih bacanja (4/10).

Najefikasniji u timu Rika Karlaja bio je Letonac Kristaps Porzingis sa dabl-dabl učinkom (34 poena, 13 skokova). Set Kari i Tim Hardavej Džunior dodali su po 22 poena.

Boban Marjanović je za 10 minuta na parketu upisao 3 poena, 2 skoka i 1 asistenciju.

Nakon ujednačene prve četvrtine – 23-23, Klipersi su u sledećoj deonici, nakon što su Dončić i Montrezel Herel dobili po tehnički faul zbog koškanja i prepirke, pojačali tempo i stekli osetniju prednost za vođstvo na poluvremenu -68-54. Ujedno su postavili timski rekord po broju poena u jednoj četvrtini – 45.

Tim iz Kalifornije je kontrolisao utakmicu i tokom treće deonice, a kada su Maveriksi prišli na minus osam, pet minuta pre kraja meča, Lenard je trojkom i zakucavanjem u naredna dva napada povratio dvocifrenu prednost svog tima.

„Igralo se dosta brzo, ali Lenard i u takvim situacijama nikada ne žuri i zna šta treba da uradi“, rekao je nakon meča trener Klipersa Dok Rivers.

On je naglasio da je Dalas nadigrao njegov tim u prethodna dva susreta.

Trener Dalasa Rik Karlaj je rekao da je ključ poraza u loše odigranoj drugoj četvrtini.

Naredni duel ove dve ekipe je u nedelju od 21.30. Plasman u drugu rundu obezbediće ekipa koja prva stigne do četiri pobede.