Košarkaši Denver Nagetsa savladali su tim Filadelfija Seventisiksersa posle sjajnog preokreta, rezultatom 100:97.

Prve tri četvrtine bile su košmarne za izabranike Majkla Melouna, a onda kao da je u četvrtoj četvrtini na teren izašao potpuno drugi tim.

Tu su deonicu Nagetsi dobili rezultatom 35:13 i sjajnom odbranom, ali i pametnim odlukama u napadu, uspeli da dođu do pobede u najtežoj utakmici od početka sezone.

Najvažniju ulogu u najtežem meču do sada, imao je Nikola Jokić. Igrač čija je forma toliko osporavana odigrao je jedan od najboljih mečeva ove sezone, a zabeležio je 26 poena, 10 skokova i 6 asistencija Svojih 16 poena sačuvao je za poslednju četvrtinu, a posebna dva sačuvao je za poslednji šut, za potpuni preokret, za one pogotke u poslednjoj sekundi koji donesu najveći radost. Posle gužve pod obručem, lopta je došla do Jokića na poludistanci, on je šutnuo i pogodio. Hala je eksplodirala.

„Logično je da se oko njega vodi najviše polemike“, rekao je Majkl Meloun, trener Denvera. „On je naš najbolji igrač. Večeras je bio fenomenalan na obe strane parketa. Uspeo je da sačuva Embida i odluči meč“