Da je Nikola Jokić igrač koji igra samo za statistiku, možda i ne bi imao mnogo razloga za nezadovoljstvo. U porazu Denvera u drugom susretu serije polufinala Zapadne konferencije protiv Portlanda (97:90) Jokić je postigao 16 poena, uz 14 skokova i 7 asistencija.

Ali, pošto Jokić nije igrač koji igra samo za statistiku, mnogo je razloga za nezadovoljstvo i kod Jokića i kod ostalih igrača Nagetsa, koji su ovim porazom izgubili prednost domaćeg terena u seriji.

Osim serije poena u poslednjoj četvrtini kojom su utakmicu učinili za trenutak neizvesnom, Denver je veći deo susreta proveo u velikom zaostatku.

Tanjug/AP

Utakmicu je obeležio veoma loš šut iz igre Nagetsa, koji su pogodili samo 6 trojki, uz 20,7 odsto uspešnosti (6 od 19). Ukupno su šutirali iz igre tek 35 odsto, a loši su bili i na liniji za slobodna bacanja jer su penale izvodili 61%.

Jokić je dao „doprinos“ jednom promašenom trojkom, a inače nije ni on imao sjajn procenat šuta (7 od 17).

I rezultat prve četvrtine 28:23 za Portland možda ne oslikava dovoljno razvoj situacije na parketu. Nagetsi su nervoznije ušli u susret, a najbolji u redovima Portlanda je bio centar Enes Kanter sa 9 poena u prvoj deonici. S druge strane, njemu suprostavljeni Nikola Jokić u prvom delu susreta nije postigao nijedan poen uz samo jedan upućen šut.

U nastavku susreta je viđen sličan odnos snaga.

Druga četvrtina je počela povredom Torija Krega, koji je zbog udarca u nos i krvarenja morao u svlačionicu (kasnije se vratio u igru sa maskom na licu). U ovom delu susreta, Nikola Jokić je počeo da postiže poene, ali ukupno su Nagetsi u drugoj deonici postigli samo 12 poena. Promašili su Nagetsi poslednjih 10 pokušaja za tri poena, a rezultat na poluvremenu je bio 50:35 za Portland.

Jokić je poluvreme završio sa šest poena, osam skokova i tri asistencije

U trećoj četvrtini je viđen sličan odnos snaga. Denver je uspeo u jednom trenutku da dođe na „minus 8“, ali se razlika uglavnom kretala između 10 i 15 poena za Blejzerse.

Vredno pomena iz ovog dela susreta je i fantastična asistencija Nikole Jokića kroz noge protivničkog igrača.

Jokić je u trećoj četvrtini dobio i četvrtu ličnu grešku, pa je više vremena nego što je to obično proveo na klupi.

Denver je znatno bolje igrao u poslednjoj deonici kada su Jokić i njegovi saigrači pojačali odbranu, a zaostatak su smanjili i dobrim skokom u napadu. Na kraju susreta, Denver je imao 23 skoka u napadu. naspram 7 igrača Portlanda.

Na kraju susreta došlo je do koškanja Garija Herisa i Džamala Mareja sa Enesom Kanterom, pošto je ovaj u naletu oborio Torija Krega sa maskom na licu i povređenim nosem.

U Nagetsima je Pol Milsap postigao 14 poena, Džamal Marej 15, a rezervista Malik Bizli 13 poena.

U Portlandu je najefikasniji bio Mekolum sa 20 poena, a Lilard je postigao 14 poena.