Košarkaši Denver Nagetsa pobeedili su ekipu Atlante Hoksa rezultatom 105:96, u meču u kom su, jedan protiv drugog, igrali i srpski reprezentativci Nikola Jokić i Bogdan Bogdanović.

Centar Nagetsa je ostvario tripl-dabl učinak od 22 ponea, 19 skokova i 10 asistencija u prvoj utakmici nakon suspenzije od jednog meča, koju je dobio nakon incidenta sa Markifom Markusom u pobedi Denvera nad Majamijem.

Ovo je ujedno bio i 59. tripl-dabl u karijeri, čime se izjednačio sa Leri Birdom na osmom mestu večne liste.

Jokić je predvodio Nagetse do nove pobede, ali je trijumfu doprineo i raspoloženi Aron Gordon, koji je postigao 23 poena. Bouns Hajlend je dodao 15, uključujući i dve važne trojke u poslednjoj deonici, dok je Džef Grin dodao 16.

Sa druge strane, srpski bek Bogdan Bogdanović je meč završio sa 10 postignutih poena, uz dva skoka i tri asistencije, za nešto manje od pola sata na terenu. Najefikasniji u redovima tima Nejta Mekmilana bio je Tre Jang, koji je upisao 30 poena. Džon Kolins je dodao 26 poena, a Klint Kapela je ostvario dabl-dabl učinak od 14 poena i 13 skokova. Hoksi su ovime nastavali negativnu seriju poraza – šesti u nizu.

Nakon donekle neizvesnog prvog dela meča, Nagetsi su u potpunosti držali kontrolu igre i rezultata u drugom poluvremenu. Hoksi su poslednji put vodili na utakmici sredinom druge četvrtine, kada je bilo 42:41 za goste. U trećoj donici, Denver je podigao formu i stvorio dvocifrenu prednost.

U sinoćnim mečevima ostali srpski internacionalaci imali su skroman učinak. Dalas je na gostovanju nastavio seriju pobeda nadigravši San Antonio sa 123:109 predvođen novom sjajnom igrom Luke Dončiča koji je ubacio 32 poena. Srpski reprezentativac Boban Marjanović nije ulazio u igru.

Oklahoma je na svom terenu nadigrala Sakramento sa 105:103 pogotkom Lua Dorta u samoj završnici meča, a Aleksej Pokuševski je imao skroman učinak. Za šesnaest minuta postigao je pone, uz šest skokova i po dve asistencije i blokade.