Košarkaši Denver Nagetsa poraženi su od Majmi Hita rezultatom 105:125, u prvoj zvaničnoj utakmici u nastavku NBA sezone u „Diznijevom svetu“ u Orlandu.

Nikola Jokić, srpski centar – to je pozicija koju igra na papiru, a u oslabljenim Nagetsima bez trojice spoljnih igrača iz prve postave (Džamala Mareja, Vila Bartona, Gerija Herisa) igrao je gotovo na svakoj poziciji, po potrebi – bio je najbolji u porazu svoje ekipe. Postigao je 19 poena (14 u prvom poluvremenu), 7 skokova i 6 asistencija. U timu Majamija izdvojili su se Džimi Batler i Bem Adebajo sa 22 poena.

Majami je bolje počeo meč, a do kraja prve četvrtine, Jokić je vodio Denver do izjednačenja.

Druga četvrtina je protekla u rezultatskoj klackalici. Majami se oslanjao na večeras fenomenalnog Bem Adebajoa, dok je kod Nagetsa najefikasniji bio – naravno Jokić. Denver je u ovom periodu dominirao u ofanzivnom skoku, da bi dva minuta pre kraja i poveo. Trojkom Dankana Robinsona pred kraj, rezultat na poluvremenu bio je 56:57 za Denver. Jokić je do poluvremena ubacio 14 poena i nakupio 5 skokova

U nastavku potpuno drugačija slika. Majmi je ubrzao igru, i najviše preko Adebajoa i Džimi Batlera stvorio osetniu prednost. Na kraju treće četvrtine, Majami se odvojio na plus 14 – 94:79, trojkom Batlera uz zvuk sirene.

Do kraja, Majami je samo nastavio da „melje“ Nagetse. Tempo meča je opao, razigrali su se još neki igrači Majamija, poput kanadskog košarkaša Kelija Olinika i veterana Gorana Dragića i konačne pobede Majamija – 125:105