Srpski košarkaši imali su posla prethodne noći u NBA ligi.

Na terenu su bila četvorica, a učinak je polovičan – dve pobede i dva poraza. Pobedili su Voriorsi Nemanje Bjelice i Maveriksi Bobana Marjanovića, dok su poraženi Nagetsi Nikole Jokića i Hoksi Bogdana Bogdanovića.

Pred vama je pregled kako su naši igrali prethodne noći.

Jokić ubacio 34 poena, pa promašio produžetak

Кošarkaši Memfisa nadigrali su Denver sa 108:106 na svom terenu i u drugoj utakmici u sezoni.

Srpski centar iz Sombora je odigrao najefikasniji meč u sezoni postigavši rekord sa 34 postignuta poena uz 11 uhvaćenih, pet podeljenih i dve ukradene lopte za 35 minuta na parketu.

U poslednjim sekundama meča propustio priliku da svom timu donese izjednačenje i produžetak meča.

Meč pun dramatičnih obrta domaćini su odlično počeli i ubedljivo dobili prvu četvrtinu ali je Denver predvođen Jokićem odmah uzvratio i došao na samo jedan koš zaostatka na poluvremenu.

U nastavku su stigli i do dvocifrene prednosti ali domaćini uspevaju da načine novi preokret i uvedu meč u neizvesnu završnicu u kojoj su na šest minuta do kraja imali prednost sa 97:94.

U dramatičnoj završnici uspeli su da sačuvaju prednost za drugu pobedu u duelima sa Denverom.

U pobedničkom timu najefikasniji je bio Džekson sa 22 postignuta poena a odlično su ga pratili Dezmond Bejn i Кajl Anderson sa po 16, dok je Morant dodao 18 poena uz po šest skokova i asistencija.

U timu Denvera uz Jokića najefikasniji sa 26 poena bio je Barton, a Majkl Porter je ostao na samo 12 poena.

Bobijeva rampa za pobedu

Кošarkaši Dalasa nadigrali su San Antonio na gostovanju sa 109:108 uz sjajnu igru i efikasnost srpskog centra Bobana Marjanovića koji je u poslednjim sekundama zaustavio napad domaćina i osigurao pobedu svom timu.

Boban Marjanović je u igri proveo nepunih 15 minuta ali je imao sjajan učinak od 17 postignutih poena uz još pet skokova i jednu blokadu.

Ta jedna blokada je bila i najvrednija jer je zahvaljujući njoj u dramatičnoj završnici obezbedio pobedu svog tima sprečivši poslednji napad domaćina oduzevši im šansu da dođu do pobede.

Pobednički tim su u efikasnosti predvodili Džejlen Branson sa 31 poenom i Luka Dončić koji je imao dvostruki dvocifren učinak sa 23 poena i 12 skokova, a Hardavej je dodao još 23 postignuta poena.

Bogdanović i Bjelica na svom proseku

Košarkaši Atlanta Hoksa poraženi su od Bruklin Netsa rezultatom 117:108.

Hoksi nisu mogli da nadjačaju Durentova 32 poena i 22 ubačene trojke Netsa.

Bogdan Bogdanović je ubacio 8 poena, uz 4 skoka i 3 ukradene lopte.

Кošarkaši Golden Stejta su gotovo rutinski nadigrali Šarlot iako su gosti dobro ušli u meč i čak poveli u prvoj četvrtini.

Ipak u nastavku su Кari i tim preuzeli inicijativu, načinili preokret i potom meč vodili ka ubedljivoj pobedi.

Iako je predvodio tim Stef Кari nije bio uobičajeno efikasan i meč je završio sa 15 poena uz devet asistencija i osam skokova.

Nemanja Bjelica je pružio dobru igru uz ograničen broj minuta na parketu – samo 12 minuta. Za to vreme ubacio je osam poena, od kojih je imao dve trojke iz dva pokušaja, uz po dva skoka i dva podeljena dodavanja.