Košarkaši Denver Nagetsa savladali su Minesota Timbervulvse rezultatom 124:109, u utakmici koja je bila mnogo neizvesnija nego što pokazuje rezultat.

Pre svega zbog toga što je od početka ličila na prethodni meč Nagetsa, koji su izgubili od Finiksa.

Prva sličnost je da nisu imali Majkla Portera Džuniora, zbog kovid istrage koja se vodi protiv njega. Druga sličnost je bila katastrofalan šut iz igra Bartona i Herisa – 4/19. Ako nastave ovako da šutiraju protivnici više neće ni ruku podizati u blok, makar iz kurtoazije. Treća sličnost je problem sa faulovima u koji je ponovo vrlo brzo uveden Nikola Jokić.

Denver je u prvom poluvremenu vodio i onda po svom običaju iz ove sezone dopustio protivniku da lagano preokrene.

I ponovo se se Nagetsi konsolidovali u četvrtoj četvrtini kada je Jokić ušao na parket. Ovoga puta uradio je ono što je Marej radio tokom čitavog prvog poluvremena – potpuno je preuzeo kontrolu igre.

Jokić je hvatao defanzivne skokove, gradio koš, delio asistencije i pogađao kada je trebalo.

Na kraju je došao do četvrtog tripl-dabla u sezonu (4 na 6 utakmica, a u dve mu je falio po 1 skok), povezavši 19 poena, 12 skokova i 12 asistencija.

Marej je ubacio 36 poena, od čega 26 u prvom poluvremenu.

„Ovo nije bio lep meč i nije bila lepa pobeda, ali je bila pobeda. I samo nam je to bilo potrebno u ovom trenutku“, rekao je trener Nagetsa Majkl Meloun.

Sa druge strane terena zablistao je Malik Bizli, koji je svom bivšem timu ubacio 25 poena.