Košarkaši Denver Nagetsa, tim srpskog centra Nikole Jokića i srpskog asistenta u stručnom štabu Majkla Melouna, ostvarili su rutinsku pobedu u duelu protiv Šarlot Hornetsa, iako je nakon povratka sa poluvremena izgledalo da stvari neće biti tako jednostavne.

Melounovi izabranici odigrali su odlično prve dve četvrtine, sa sigurnom prednošću su otišli na odmor, a onda je usledio pad i Hornetsi su treću deonicu pobedili rezultatom 27:17.

Ipak, nisu se ozbiljnije približili, Denver je zategao odbranu i meč završio rezultatom 100:86.

Jokić je odigrao jednu od onih utakmica kada ne šutira puno.

Za 29 minuta na parketu uputio je samo 9 šuteva, pogodio pet i upisao 12 poena. Tome je dodao po 8 skokova i asistencija i time došao nadomak tripl-dabla.

Nadomak tripl-dabla sa brojkama 20-20-20 došao je Luka Dončić.

On je odigrao „lebronovski“ protiv Sakramento Kingsa – još jednog „srpskog tima“ u NBA ligi – i povezao 25 poena, 15 skokova i 17 asistencija. Ekipi nije išlo, ali je preuzeo odgovornost i radio sve – šutirao, dodavao, skakao, driblao…

Dalas je imao ubedljivu prednost posle tri četvrtine a onda je usledio nalet Kingsa u poslednjoj četvrtini. Ipak, nisu uspeli da dođu do boljeg rezultata od tesnog poraza.

Bjelica je odigrao veoma dobar meč, ponovo je sjajno skakao, a 12 skokova je povezao sa 11 poena.

Boban Marjanović i Bogdan Bogdanović nisu ulazili u igru.