Pre početka utakmice pisalo se da srpskog centra u reketu Klivlenda čekaju dva centra kapitalca – mlađi Džaret Alen i stariji Andre Dramond. Analitičari su se pitali da li će Jokić imati rešenje za tako intenzivnu odbranu, a rezultat na semaforu na kraju utakmice pokazuje da je uspeo da ga pronađe.

Denver je rutinski savladao Klivlend rezultatom 133:95, u utakmici u kojoj je Meloun rasporedio minutažu i na delu video dubinu svog tima u kojoj su se udavili Kavalirsi.

Denver je ličio na sebe, igrao je timski, a u svemu mu je dobrano pomogao protivnik.

Tako Jokić nije morao preterano da vuče, pa se koncentrisao na razigravanje saigrača.

Nije odigrao ni 30 minuta na parketu, a povezao je 12 poena, 12 asistencija i 6 skokova. I nije stvar u tome da nije mogao da postigne više poena – šutirao je vrlo precizno iz igre, 5/7 – samo nije želeo da forsira.

Delio je asistencije, a još pet igrača mimo njega je ubacilo dvocifren broj poena. Klupa je donela 52 poena, a jedino Vlatko Čančar nije ulazo na parket.

Klivlend je odigrao užasnu utakmicu, uz 38 odsto šuta iz igre (svega 36 koševa iz 94 pokušaja), a najefikasniji je bio Džaret Alen sa 18 poena.