Košarkaši Atlante Hoksa pobedili su ekipu Milvoki Baksa rezultatom 110:88 u četvrtoj utakmici finalne serije Zapadne konferencije.

Srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović pružio je odličnu rolu u redovima Hoksa, povezao je 20 poena (6/11 za tri, rekord karijere u plej-ofu), pet asistencija, četiri ukradene lopte (rekord karijer u plej-ofu) i tri skoka za nešto više od 33 minuta na parketu.

Pratio ga je Lu Vilijams koji je postigao 21 poen i podelio 8 lopti svojim saigračima. Uz to, plejmejker Hoksa je ostvario i pet skokova.

„Znao sam sat vremena pre početka da ću igrati od starta, kada je postajlo jasno da Jang neće biti spreman. Jednostavno sam morao da preusmerim energiju, podredim se timu i spremim za utakmicu“, rekao je Villiams posle utakmice.

Bogdanović je tako uspešno odmenio Treja Janga, lidera franšize iz Džordžije, koji se u trećoj utakmici povredio nakon što je nagazio sudiju.

Vest da najbolji igrač Atlante neće biti u konkurenciji usled povrede zgloba nije se negativno odrazila na domaćina koji je rano stekao dvocifrenu prednost. Međutim, Milvoki je uspeo da do kraja prvog kvartala neutrališe zaostatak i očuva neizvesnost.

Po scenariju iz prve četvrtine, Atlanta je igrala i narednu, međutim ovaj put nije dozvolila protivniku da se vrati u život. Sjajno je u tim početnim trenucima igrao Vilijams koji je većinu svojih poena postigo u prvom poluvremenu.

Nastavili su Hoksi da igraju u istom ritmu, bez velikih oscilacija, a nova serija u trećoj četvrtini i plus 25, razrešili su sve dileme o pobedniku četvtrog meča serije.

U poslednjoj četvrtini domaćin je uspeo da očuva značajno vođstvo i stigne do pobede, a duel je obeležio i prevremeni odlazak u svlačionicu Janisa Adetokunba usled povrede. Još nije poznato da li će „Greek freak“ moći da nastupi u petoj utakmici serije.

Grčki košarkaš je susret završio sa 14 poena i 8 skokova, a najraspoloženiji u timu Milvokija bio je Džru Holidej sa 19 poena, 9 asistencija i pet skokova.

Podsetimo, Atlanta je seriju otvorila pobedom u gostima, nakon čega su Baksi ostvarili dve pobede, te su Hoksi večerašnjim izjednačenjem održali neizvesnost. Naredni susret zakazan je za dva dana u Milvokiju, a tim koji stigne do četiri pobede u velikom finalu će odmeriti snage sa pobednikom zapadnog finala u kojem su rivali Los Anđeles Klipersi i Finiks Sansi.