Košarkaši Atlante Hoksa pobedili su ekipu Filadelfije Seventisiksersa rezultatom 109:106 i time došli na korak od plasmana u finale Istočne konferencije i 3-2 u seriji.

Hoksi su u meču koji je odigran u ispunjenom ”Vels Fargo centru” uspeli da se vrate i izvuku iz zaostataka od čak 26 poena najviše zahvaljujući fenomenalnom Treju Jangu koji je povezao 39 poena i sedam asistencija.

„Nastavljamo da se borimo bez obzira na rezultat. Ponosan sam na ovaj tim“, rekao je Jang posle utakmice.

„Imamo poverenja jedni u druge. Volimo se i to se vidi na terenu. Verovali smo i verujemo u preokret sveo dok ne bude zaista kraj“, dodao je on.

Srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović, obično najbolji igrač Hoksa uz Janga, nije imao svoje veče i meč je završio sa, za njega skromnih šest poena (bez pogođene trojke iz četiri pokušaja), tri skoka i po jednu asistenciju i ukradenu loptu.

Standardno dobar u timu Nejta Mekmilana bio je Džon Kolins sa 19 poena i 11 skokova, Danilo Galinari je upisao 16, a veteran Lu Vilijams 15.

U poraženom timu Siksersa, koji se suočava sa eliminacijom nakon gubitka prednosti domaćeeg terena, najbolji je bio dvojac Džoel Embid sa 37 poena i 11 skokova i Set Kari sa 36 poena, sedam skokova i sedam ”trojki”.

Domaćini su potpuno dominirali protiv Atlante pune tri deonice, vodili, kao što je navedeno 26 razlike, a onda su gosti ušli u seriju, namestili šut i uveli meč u haotičnu završnicu. Na kraju, na krilima Janga, Hoksi su došli do velikog brejka.

Hoksi su na pet minuta pre kraja spustili razliku ispod 10 poena, a onda na dva i po minuta do kraja stigli na četiri poena zaostatka, zatim i na dva poena minusa na dva minuta do kraja.

Posle tri slobodna bacanja Janga, Atlanta je povela.

Galinari je, zatim, pogodio važan šut, a onda je domaći tim imao napad na 29 sekundi do kraja, posle čega je Embid promašio dva slobodna bacanja.

Seventisiksersi su tako drugi meč u svojoj areni izgubili na malu razliku. Prvi put su ceo meč jurili prednost Hoksa, sada su većim delom utakmice bili viđeni kao pobednici.