Fudbaleri Ajntrahta su večeras kao domaćini pobedili Šalke 3:1, u 16. kolu nemačke Bundeslige.

Prednost Ajntrahtu je doneo Andre Silva u 28. minutu, da bi Šalke izjednačio samo minut kasnije golom Metju Hopa.

Luka Jović je šansu dobio sa klupe, u igru je ušao u 62. minutu, a mrežu pogodio u 72. minutu sjajnim volej udarcem, da bi bio strelac i u nadoknadi meča u pobedi njegovog tima od 3:1 nad Šalkeom.

Mučio se Ajntraht, rezultat je bio 1:1 da bi sredinom drugog poluvremena srpski špic u igru ušao umesto Durma, a samo nekoliko dodira sa loptom kasnije – dao je gol.

I kod drugog pogotka sjajan potez Srbina koji je lepo istrčao kontru, a onda fintom zalomio defanzivca rivala, pa preciznim udarcem postavio konačan rezultat.

Asistencije kod oba pogotka Jovića upisao je Filip Kostić.

Ajntraht je sedmi sa 26 poena, dok je Šalke na poslednoj 18. poziciji sa sedam bodova.

U narednom kolu, Ajntraht će gostovati Frajburgu, dok će Šalke dočekati Keln.