Košarkaši Denver Nagetsa savladali su tim Majami Hita rezultatom 109:89 i tako pokazali da su se brzo oporavili od poraza koje su im naneli Dalas i Nju Orleans.

Nagetsi su prvu osetljiviju prednost stekli u poslednjih pet minuta druge četvrtine, kada su egal rezultat pretvorili u 10 poena razlike.

U trećoj četvrtini nije bilo pada, već je prednost duplirana, pa je utakmica rutinski privedena kraju.

„Brinuo sam o njihovom napadu, brinuo sam o njihovoj odbrani. To je tim koji je u prvoj četvrtini pobedio Hjuston rezultatom 46:14. Ako ih potcenite, u gadnom ste problemu. A onda sam video znakove života u igri Denvera. Odigrali smo sjajnu odbranu protiv tima koji igra u crvenom. Zato smo i pobedili“, rekao je nasmejani Majkl Meloun posle meča.

Razloga za smeh nije bilo u trenucima kada su povrede zadobili Geri Heris i Pol Milsap, ali Meloun tvrdi da nijedna od tih povreda nije ozbiljnije prirode.

Posle kritika na račun klupe, koja nije sjajno počela sezonu, Denverova dubina je protiv Dalasa došla do izražaja jer su sa klupe značajno doprineli pobedi i Mejson Plamli i Džeremi Grant i Monte Moris.

Najbolji u timu Nagetsa bio je Džamal Marej koji je zabeležio 21 poena, 5 skokova i 4 asistencije.

Nikola Jokić nije odigrao jednu od svojih boljih utakmica. Ubacio je 9 poena, uhvatio 5 skokova i imao isto toliko asistencija, uz 4 napravljena faul, 4 izgubljene lopte i put iz igre 4 od 12.

Denver sada ima skor 5-2 i bolji od njih na Zapadu su samo Lejkersi.

Naredni meč Nagetsi igraju za tri dana, a u goste im dolazi drugi lider Istoka, Filadelfija.