Košarkaši Denver Nagetsa poraženi su na gostovanju Klivlendu rezultatom 104:102.

Iako je Nikola Jokić ima topao doček od strane srpske zajednice u ovom gradu, Kavalirsi nisu bili tako gostoljubivi.

Denver je bolje otvorio utakmicu, imao deset poena prednosti, ali su Kavalirsi uspeli da se vrate u igru i u poslednja tri i po minuta prelome meč u svoju korist.

Jokić je povezao 8 poena, 8 skokova i 8 asistencija što je bilo nedovoljno da se ugrozi Klivlend. Najbolji igrač Nagetsa je protiv sebe imao Osmana sa 20, Sekstona sa 25 i Lava sa 27 poena.

Drugi srpski košarkaši su imali mnogo više razloga za radost sinoć.

Kingsi su u direktnom duelu za plej-of savladali Portland Trejlblejzerse a vrhunsku utakmicu odigrao je Bogdan Bogdanović.

Pitanje pobednika rešeno je već na poluvremenu kada su Kingsi imali 23 poena prednosti.

Najbolji u timu Luka Voltona bio je srpski bek.

On je povezao 27 poena, 5 skokova i 8 asistencija i bio glavni igrač u važnoj pobedi svog tima. Bjelica je ubacio 10 poena.

Sakramento je sada prvi ispod crte za plej-of, sa tri pobede manje od Memfisa.