Koarkaši Atlante Hoksa pobedili su tim San Antonio Sparsa rezultatom 134:129 u meču koji je rešen posle dva produžetka i u kom je jednu od najbitnijih rola odigrao Bogdan Bogdanović.

Srpski reprezentativac je pobedi svog tima doprineo sa 28 poena, po pet asistencija i skokova. Upisao je i dve blokade i ukrao jednu loptu za 45 minuta na parketu kao starter u ekipi Nejta Mekmilana.

Bogdanović je šutirao gotovo nepogrešivo van linije za tri poena (4/5), pogodio je osam šuteva za dva (8/12), a učinak dodatno dobija na značaju ako se uzme u obzir da je svih 28 poena upisao bez koševa sa linije slobodnh bacanja. Drugim rečima, promašio je svega pet šuteva iz igre u toku celog meča (71 odsto uspešnosti).

Pobedi Atlante su doprineli i Klint Kapela sa 28 poena i 17 skokova i Trej Jang sa isto toliko poena i 12 asistencija. Dabl-dabl je ostvario i Danilo Galinari (16 poena i 12 skokova), dok je do 10 brojao ruki Onkeja Okongvu. Kod Sparsa je sa 36 poena i devet asistencija najefikasniji bio Deron Derozan, 29 je dodao Derik Vajt, dok je Jakob Peltl upisao dabl-dabl sa 14 poena i 10 skokova.

Atlanta je već u prvoj deonici stekla deset poena prednosti, a srpski košarkaš je u tom periodu ubacio šest poena (tri dvojke). Isto toliko dodao je i u drugoj deonici, ali su Sparsi dobili ovu četvrtinu, pa je na poluvremenu bilo šest poena prednosti za tim iz Džordžije.

Srpski bek je treću četvrtinu otvorio sa tri trojke, pa su gosti ponovo imali dvocifrenu prednost.

„Trebalo bi stalno da igram ovako agresivno. Osećam se doboro i moramo da se spremimo za sledeću utkamicu. Već sutra igramo i to je to“, rekao je Bogdanović nakon meča.

Neizvesno je bilo u četvrtom kvartalu, San Antonio je istopio prednost rivala, ali je Bogdanović trojkom na dva i po minuta do kraja doneo šest poena prednosti Atlanti. Međutim, ni to nije bilo dovoljno. Rudi Gej i Dežonte Mari su približili Sparse na pola koša zaostatka, a Derozan je iskoristio polovičan učinak Janga sa linije penala da dvojkom odvede meč u dodatnih pet minuta.

Priređena je rezultatska klackalica u prvom produžetku, gosti su uglavnom bili u prednosti, ali je pogotkom Geja na minut do kraja ekipa Grega Popoviča iznudila još pet minuta košarke u svojoj dvorani. Bogdanović je u jednom, pomalo, nespretnom napadu bio za malo sporiji od zvuka sirene i njegov koš za pobed se nije važio.

Bogdanović je u šestom periodu dvojkom odlepio Hokse na plus tri, potom je bilo i šest poena viška u korist Mekmilanovog sastava, ali su Gej i Derozan odbijali da se predaju. Ipak, tačku je stavio Galinari trojkom, pa je trijumf sa linije penala samo potvrdio Jang.