Košarkaši Atlante Hoksa poraženi su od ekipe Indijane Pejsersa rezultatom 133:126, u meču u kom je jedan od najboljih igrača u timu iz Džordžije bio srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović.

Bek Atlante je u utakmici protiv Pejsersa proveo najviše vremena na parketu od svojih saigrača, a za 39 minuta je povezao 28 poena (šest trojki), dva skoka i asistencije, uz jednu ukradenu i izgubljenu loptu.

Bogdanović je bio drugi najefikasniji igrač u svojim redovima. Tre Jang je upisao dabl-dabl od 30 poena i 10 asistencija, uz po četiri skoka i izgubljene lopte, dok je Džon Kolins dodao 25 poena.

Sa druge strane, Kris Levert je upisao dabl-dabl sa 31 poenom i 12 asistencija, dok je Litvanac Domantas Sabonis postigao 30 poena, imao osam skokova i devet asistencija.

Indijana ja tako prekinula lošu seriju gde su izgubili na četiri od prethodnih pet utakmica, uključujući i bolan poraz od Sakramenta kada su dobacili samo do 93 poena protiv najgore odbrane u NBA ligi.

Suprotno, Hoksi su porazom od Pejsersa okončali mini seriju od tri pobede, ali su i dalje na liderskoj poziciji u Jugoističnoj diviziji i na petom mestu u Istočnoj konferenciji.

Atlanta nije uspela da pronađe adekvatan odgovor na raspoložene igrače Pejsersa, koji su se rezultatski odvojili već u prvoj deonici – 36-26. Do kraja poluvremena, prednost je povećana na 14 razlike 72-58.

Razlika u koristi Indijane je rasla do maksimalnih plus 18 sredinom treće četvrtine, kada su „Jastrebovi“ konačno zategli odbranu i poboljšali organizaciju u napadu. Prišli su na minus šest, Jang je podelio pet asistencija u tom periodu, ali se Indijana u poslednjim minutima deonice ponovo vratila na plus 14 – 110-96.

Hoksi su u poslednjoj četvrtini napravili seriju 12-1 i prišli na četiri poena zaostatka. Počela je serija trojki na obe strane, u kojoj su se bolje snašli, odnosno, održali su postojeću prednost, košarkaši Indijane.

Inače, ovo je Hoksima bio sedmi uzastopni poraz u Indijanapolisu. Poslednji put su u ovom gradu slavili 2016. godine.

Tim Nejt Mekmilana u narednom kolu gostuje ekipi Vašington Vizardsa, dok Pejsersi dočekuju Orlando Medžik.