Košarkaši Atlanta Hoksa doživeli su prvi poraz u sezoni i to od Bruklin Netsa, rezultatom 145:141, u zanimljivom okršaju timova koji bi ove sezone mogli da naprave važan iskorak. Hoksi ka plejofu, Netsi ka velikom finalu.

Tim Lojda Pirsa bio je ravnopravan rival sa „kontenderom“ do samog kraja utakmice, a na kraju svake od prve tri četvrtine bio je u vođstvu. Rezultatska klackalica se nije završila sve do poslednjeg minuta, a prvu prednost veću od „jednog koša“, Bruklin je stekao na osam minuta do kraja utakmice.

I nakon toga rezultat se lomio, a Bogdan Bogdanović je pri rezultatu 139:136 za Netse šutnuo trojku za izjednačenje.

Iako taj šut nije pogodio, srpski košarkaš je odigrao veoma dobar meč, ubacivši 22 poena, uz šut iz igre od 50 odsto i 4 skoka. On je na pravi način pratio Kolinsa i Janga koji su ubacili po 30 poena, iako je na ovom meču bio „sedmi igrač“.

U timu Netsa najprecizniji je bio Kevin Durent koji je ubacio 33 poena, a pratili su ga Kajri Irving sa 25 i Džo Heris sa 23 poena. Još četiri igrača – i to svi sa klupe – su donela dvocifren broj poena Bruklinu i tako je tim Stiva Neša dubinom ugušio Atlantu.

Hoksi su očigledno naštelovali nišane iako se još uvek traže kada je u pitanju timska igra, a ovakvo izdanje protiv jedne od najozbiljnijih ekipa u ligi, može da pokaže njihove domete.

Nakon uzbudljive završnice i gotovo čitave poslednje četvrtine koja je išla koš-koš, Stiv Neš je poručio novinarima, uz osmeh:

„Definitivno mi je potrebno pivo posle ovoga“.