Liverpul je pobedio Vest Bromvič Albion (VBA) sa 2:1 u meču 36. kola Premijer lige i to golom golmana u poslednjem minutu.

Naime, golman Liverpula Alison Beker je glavom zatresao mrežu u 95. minutu posle kornera i doneo zlata vrednu pobedu Liverpulu.

Liverpul sada ima isti broj bodova kao Čelsi, dva kola pre kraja u borbi za Ligu šampiona.

Prvu priliku na utakmici imao je Jokuslu, koji je glavom gađao pored gola, a šok za Liverpul stigao je u 15. minutu. Hal Robson-Kanu postiže vodeći pogodak za pretposlednju ekipu Premijer lige.

Mohamed Salah je lepim golom doneo izjednačenje u 33. minutu.

Do kraja poluvremena su Firmino i Mane propustili po jednu šansu, a Maneu je u 50. minutu poništen gol zbog ofsajda.

Alison je u 78. minutu sprečio Robsona-Kanua da donese novu prednost, da bi u nadoknadi dve šanse propustili Salah i Tijago Alkantara.

Kada je delovalo da će se meč završiti nerešeno, gol postiže golman Liverpula Alison u 95. minutu! Asistirao mu je Trent Aleksander-Arnold.